بیل میلر،‌ سرمایه‌گذاری مطرح آمریکایی، ۳۰۰ میلیون دلار در صندوق بیت کوین گری اسکیل سرمایه‌گذاری می‌کند

بر اساس اسناد ارائه‌شده به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، صندوق سرمایه‌گذاری بیل میلر (Bill Miller)، سرمایه‌گذار مطرح آمریکایی، به‌دنبال آن است که ۱۵ درصد از دارایی‌های خود را از طریق صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل (Grayscale)، به بیت کوین  تبدیل کند.
به گزارش دیکریپت، میلر به‌دنبال آن است که از طریق صندوق سرمایه‌گذاری خود به‌واسطه شرکت گری اسکیل، به‌صورت غیرمستقیم در بیت کوین سرمایه‌گذاری کند.
طبق اعلام صندوق سرمایه‌گذاری میلر، ۱۵ درصد از دارایی‌ها در صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل سرمایه‌گذاری خواهد شد. صندوق سرمایه‌گذاری بیل میلر حدود ۲.۲۵ میلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت خود دارد و حدود ۳۰۰ میلیون دلار آن را از طریق گری اسکیل در بیت کوین سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
خبر این سرمایه‌گذاری در حال منتشر می‌شود که هفته گذشته در مورد بیت کوین گفت:
بیت کوین یک فناوری نوظهور است و در یک بازار که همه چیزش قابل دسترسی است و مالکیت آن کاملا بر عهده سرمایه‌گذاران است، معامله می‌شود. بیت کوین دارای یک پروتکل پایدار از لحاظ منطقی و عالی است و حاکمیت آن نیز توزیع‌شده است.
صندوق سرمایه‌گذاری میلر آپرتونیتی (Miller Opportunity Trust) اولین سرمایه‌گذار دانه‌درشتی نیست که به‌صورت غیرمستقیم در بازار بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کند.
این اخبار در حالی منتشر می‌شود که گری اسکل هفته گذشته اعلام کرد بار دیگر صندوق سرمایه‌گذاری اتریوم خود را باز می‌کند. این شرکت همچنین قصد دارد چندین آلت کوین دیگر را هم با مجوز تجاری ایالات دلاور به جمع دارایی‌های خود اضافه کند.
در حال حاضر، نبود صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) برای ارزهای دیجیتال، باعث شده است که کسب‌وکار صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین و اتریوم گری اسکیل رونق خوبی داشته باشد. از آنجایی که فعالیت در این صندوق‌های سرمایه‌گذاری به‌صورت قانون‌گذاری‌شده است، سرمایه‌گذاران نهادی و دانه‌درشت می‌تواند با خیال راحت از این ابزارها استفاده کنند.
صندوق سرمایه‌گذاری اتریوم گری اسکیل حدود ۴ میلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت دارد. گری اسکیل برای ورود به این صندوق کارمزدی ۲ درصدی دریافت می‌کند و فروش دارایی‌ها هم بر عهده سرمایه‌گذار است.
علاوه بر سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری، نهادها و سرمایه‌گذاران دانه‌درشت می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که دارایی‌هایشان را به بیت کوین تبدیل کرده‌اند، وارد بازار بیت کوین شوند. به‌عنوان مثال، مورگان استنلی (Morgan Stanley) پیش‌تر با خرید سهام شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) وارد بازار بیت کوین شده بود.
آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد که مایکرواستراتژی بیش از ۲.۵ میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارد. مایکل سیلور (Michael Saylor) بیت کوین را یک طرح سرمایه‌گذاری بلندمدت می‌داند. به‌عقیده وی، سود بیت کوین بسیار بیشتر از سود طلا و دلار است.
شایان ذکر است که صندوق‌های قابل‌معامله در بورس گزینه‌ای به‌صرفه‌تر برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین به حساب می‌اید؛ چراکه کارمزدهای آنها کمتر از سرمایه‌گذاری از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. تا به این لحظه با وجود ثبت چندین درخواست برای عرضه این صندوق‌ها، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مجوزی برای فعالیت آنها صادر نکرده است.
پس از استعفای جی کلایتون (Jay Clayton)، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، بسیاری امیدوار هستند که این مجوز توسط رئیس جدید صادر شود. ون‌اک (VanEck) و والکایر دیجیتال استز (Valkyrie Digital Assests) از جمله شرکت‌هایی هستند که بعد از استعفای وی درخواستی تازه برای اخذ مجوز ثبت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید