واردات ورق سرد برای جبران کمبود – ریحان نیوز

به گزارش ریحان نیوز، وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد: به‌منظور جبران کمبود ورق سرد در کشور راهی جز واردات وجود ندارد.
به نقل از فولادبان، وزارت صنعت، معدن و تجارت، در واکنش به برخی گزارش‌ها مبنی بر «زنجیره‌های تکمیلی فولاد در آستانه تعطیلی» اعلام‌ کرد: از ابتدای سال جاری ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف و تعرفه ها با ارز نیمایی محاسبه شد. در خصوص ورقه های فولادی نیز باید گفت که ورقه های «فولاد سرد هارد» ماده اولیه تولید گالوانیزه است.

برای مواد اولیه حقوق ورودی ۴ درصد و برای محصول که گالوانیزه است، حقوق ورودی ۵ درصد در نظر گرفته شده است، بنابراین این موضوع که گفته شده حقوق ورودی محصول را پایین تر از مواد اولیه زده اند درست نیست. حقوق ورودی ورق فولاد سرد هارد که چهار درصد است محصولش که ورق گالوانیزه است پنج درصد است و این پلکانی رعایت شده است و مشکل خاصی هم ندارد.
در خصوص واردات ورق سرد باید گفت که با کمبود ورق سرد در کشور روبه رو هستیم، بنابراین برای جبران این کمبود راهی جز واردات وجود ندارد. برای جبران کمبود باید هر مقدار که نیاز است، وارد کنیم و با ارز تلفیقی در بورس کالا عرصه کنیم تا مصرف کنندگان بتوانند کالای خود را تامین کنند.

دیدگاهتان را بنویسید