نجات کشتی ایرانی از چنگ دزدان دریایی توسط نیروی دریایی هند

نیروی دریایی هند در یک عملیات ۱۲ ساعته، یک کشتی ماهیگیری ایرانی را که توسط دزدان دریایی ربوده شده بود، نجات داد. 23 خدمه این کشتی که پاکستانی بودند، آسیبی ندیده‌اند.

به گزارش ریحان نیوز، نیروی دریایی هند موفق شد یک کشتی‌ ماهی‌گیری ایرانی را از دست دزدان دریایی نجات دهد. 23 خدمه این کشتی، پاکستانی بوده و آسیبی ندیده‌اند.

نیروی دریایی هند اعلام کرد در روز جمعه (10 فروردین) یک کشتی ماهی‌گیری ایرانی را که توسط 9 دزد دریایی مسلح ربوده شده بود، آزاد کرده و خدمه این کشتی را بدون آسیب‌دیدگی نجات داده است.

به نوشته رویترز، نیروی دریایی هند در بیانیه‌ای اعلام کرد این کشتی ماهی‌گیری در 28 مارس (9 فروردین) در جنوب غربی «جزایر سُقُطرا»ی یمن حضور داشت و در همان روز توسط دزدان دریایی ربوده شد. رویترز اعلام کرده 23 خدمه این کشتی، تابعیت پاکستانی داشته‌اند.

در این بیانیه همچنین آمده که دو شناور گشتی نیروی دریایی هند طی 12 ساعت عملیات و اقدامات تاکتیکی توانست در نهایت دزدان دریایی را تسلیم کند.

نیروی دریایی هند اعلام کرده تیم‌های متخصص در حال انجام بررسی‌های کامل در رابطه با قابلیت دریانوردی این کشتی ماهی‌گیری هستند تا آن را به یک منطقه امن برای از سرگیری فعالیت‌های عادی ماهی‌گیری همراهی کنند».

دزدان دریایی با سوء استفاده از وضعیت دریای سرخ، از ماه نوامبر تاکنون بیش از 20 مرتبه نسبت به ربودن کشتی‌ها تلاش کرده‌اند.

منبع :

اکوایران

دیدگاهتان را بنویسید