مهر – قیمت بلیت قطار چهار تخته تهران – خرمشهر ۳۹۰ هزارتومان است


ریحان نیوز –
به گزارش خبرنگار مهر، سید میعاد صالحی در نشست خبری با تاکید بر راه‌اندازی قطار ترکیبی کربلا، گفت: امید می‌رود راه آهن جمهور اسلامی ایران بتواند از ابتدای ماه صفر تا ۲۵ این ماه که بازه زمانی اربعین محسوب می‌شود بتوانیم خدمات‌رسان زائرین حسینی باشیم.
مدیر راه آهن جمهوری اسلامی در ادامه تصریح کرد: راه آهن جمهوری اسلامی از سال گذشته اقداماتی متعددی در خصوص افزایش تعداد صندلی و قطارهای فوق‌العاده از یک و ثابت نگه‌داشتن قیمت بلیت قطارها از سوی دیگر بتواند خدمات رفاهی مناسب به مسافرین ریلی ارائه دهد و در سال‌جاری تلاش بر این است تا بتوانیم این مسیر را هموار تر ادامه دهیم لذا؛ با تلاش همکاران ریلی و شرکت‌های خصوص روند را رو به جلو پیش ببریم.
وی در ادامه گفت: در راستای ایام اربعین حسینی با افزایش ظرفیت تعداد صندلی‌ها به بیش از ۶۰۰ هزار نفر به صورت رفت و برگشت هستیم و قیمت بلیت قطار چهار تخته و چهار ستاره از تهران به مقصد خرمشهر ۳۹۰ هزار تومان و قطارهای اتوبوسی، ۶ تخته نیز قطعاً کمتر از ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.
این مقام مسئول در خصوص تنوع قیمتی قطار در کربلا، افزود: با اشاره به تنوع واگن‌ها در مسیر بصره تا کربلا، قیمت قطار تهران _ کربلا با واگن اتوبوسی در کشور عراق، ۹۶۰ هزار تومان و برای واگن‌های اتوبوسی (vip) در کشور عراق، یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و برای مسیر تهران _ کربلا با قطار چهار تخته در کشور عراق، یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است و از یک‌شنبه هفته آینده (۲۹ مرداد) ساعت ۱۰ صبح عرضه بلیت قطار تهران _ کربلا به صورت اینترنتی برای آحاد مردم انجام می‌شود.
وی گفت: برای آغاز قطار ترکیبی تهران _ کربلا ابتدا هفته‌ای یک قطار خواهیم داشت اما پس‌از اتمام بازه زمانی اربعین هفته‌ای دو قطار از تهران به مقصد کربلا خواهیم داشت و حرکت این قطار از تهران پس از ایام اربعین روزهای شنبه و سه‌شنبه خواهد بود.
صالحی در خصوص روند قطار ترکیبی در کشور عراق، افزود: قطار تهران کربلا ۲۸ ساعت در مسیر تردد می‌کند اما طبق تفاهم‌نامه‌های صورت گرفته مسئولین عراقی امکانات و زیر ساخت‌ها فراهم شد و از هفته آینده این قطار ترکیبی از تهران به شلمچه که با قطار ۴ ستاره طی می‌شود و پس‌از آن زوار ۳۰ کیلومتر از مسیر را با اتوبوس طی تا بصره برسند و از بصره مجدد سوار قطار می‌شوند.

∎​

دیدگاهتان را بنویسید