ماینرهای USB بیت کوین چگونه کار می کند؟

ماینرهای USB بیت کوین چگونه کار می کند؟

بیت کوین را می‌توان با خرید آن با پول‌های رایج، با فروش کالا و خدمات و دریافت هزینه با بیت کوین، و یا به روشی ماهرانه‌تر، یعنی استخراج، به‌دست آورد.

استخراج بیت کوین بوسیلهٔ تجهیزات الکترونیکی با ظرفیت محاسباتی بالا انجام می‌شود. با گسترش تب رمز ارزها در سراسر جهان، وسایل استخراج USB محبوبیت بالایی یافته‌اند. ماینرهای USB بیت کوین مزیت‌های زیادی مانند راحتی استفاده، اتصال بی‌صدا و مصرف کم انرژی را دارند.

اگر به طور اتفاقی با دیجی کوینر آشنا شده اید و هیچ اطلاعاتی در مورد استخراج بیت کوین ندارید پیشنهاد می‌کنیم قبل از مطالعه ادامه مطلب، مقاله «استخراج بیت کوین» را مطالعه نمایید.

نکات مهم:

  • عملیات استخراج بیت کوین به‌توان محاسباتی بالایی نیاز دارد. این توان محاسباتی بالا برای حل مسائل پیچیده ریاضی به کار می‌رود.
  • برای حل این مسائل ریاضی، شبکه بلاک چین بیت کوین به ماینر جایزه می‌دهد.
  • از ماینرهای USB بیت کوین می‌توان برای استخراج استفاده کرد.
  • ارتقاء توان پردازش که به‌طور اختصاصی برای ماینرهای USB طراحی شده است به‌طور محسوسی به‌بهبود این تکنولوژی کمک خواهد کرد.

ماینرهای USB چگونه کار می‌کنند؟

استخراج بیت کوین تنها راه تأیید و تولید بیت کوین می‌باشد. ماینرها به‌صورت انفرادی و یا به‌صورت گروهی در استخرهای استخراج برای گرفتن جایزه که مقداری بیت کوین می‌باشد با هم در شبکه بلاک چین رقابت می‌کنند و تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند.

استخر استخراج بیت کوین

ماینرهای USB بیت کوین چگونه کار می کند؟

این جایزه عملیات استخراج را جذاب می‌کند. وقتی یک ماینر USB به کامپیوتر با نرم‌افزار مناسب متصل می‌شود، عملیات استخراج با سرعت هشینگ (hashing) مشخصی انجام می‌شود. برای ارتقاء سرعت هشینگ، چندین ماینر USB را می‌توان به هم متصل کرد. به‌عنوان مثال، با اتصال 6 ماینر USB با توان محاسباتی 335MH/s می‌توان به توان استخراج 2 گیگاهَش رسید.

نکتهٔ مهم: پروسهٔ استخراج بیت کوین عبارتست از تأیید تراکنش‌ها و اضافه کردن بلاک‌ها (شامل اطلاعات تراکنش‌ها) به شبکه بلاک چین. دستمزد این فعالیت ماینرها با بیت کوین پرداخت می‌شود، بیت کوین‌هایی که در شبکه بلاک چین آزاد می‌شود. این پروسه تنها راه آزاد شدن بیت کوین‌های جدید می‌باشد و با گذر زمان مقدار این جایزه پرداختی به‌ازای هر بلاک تراکنش که شبکه بلاک چین اضافه می‌شود طی فرآیندی به نام هاوینگ (نصف شدن) تقریباً در هر چهار سال نصف می‌شود و در نهایت آخرین بیت کوین در حدود سال 2142 استخراج خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آینده استخراج بیت کوین می‌توانید از مطلب آموزشی «بعد از استخراج تمام 21 میلیون بیت کوین چه خواهد شد؟» دیدن نمایید.

چون کامپیوترهای استاندارد معمولاً فقط 2 تا 4 پورت USB دارند، یک هاب USB برای اتصال چندین ماینر USB استفاده می‌شود. هاب USB سپس به کامپیوتر متصل می‌شود و نرم‌افزار مناسب برای کنترل ماینرهای USB نیز در کامپیوتر نصب شده که عملکرد بهینه آنها را ممکن می‌سازد. این نرم‌افزار همچنین مشاهده عملکرد ماینرهای USB را تسهیل می‌کند. نرم‌افزارهای مطرح در این زمینه عبارتند از MacMiner، Asteroid، MinePeon و BFGMiner.

به‌جای اتصال این ماینرهای USB به کامپیوترها و لپتاپ‌های استاندارد می‌توان این ماینرها را به کامپیوترهای ارزان قیمت‌تر مانند Raspberry Pi متصل کرد که ظرفیت کافی برای فعالیت ماینرها را دارند.

تاریخچهٔ توسعهٔ ماینرهای USB

پیشرفت با شتاب تکنولوژی، عملیات استخراج روی کامپیوترهای خانگی را ممکن ساخته است. اما هنوز مشکلاتی – مانند توان مصرفی بالا و سود محدود – باقی می‌باشد. طی چندین سال پروسه استخراج و بازدهی این پروسه با استفاده از سخت‌افزارهای بهتر، ارتقا یافته است.

ماینرهای USB بیت کوین چگونه کار می کند؟

استخراج بیت کوین با CPUهای کامپیوترهای معمولی شروع شد. بازدهی عملیات استخراج با استفاده از واحدهای پردازش گرافیکی (GPUs) افزایش چشمگیری داشته است.

چگونه میتوان از GPU در استخراج رمز ارز بهره برداری کرد؟

سپس پایِ FPGAها به تجهیزات استخراج باز شد که عملکرد بهتری از هر دو CPUها و GPUها در اجرای محاسبات هَش دارند.

FPGAها، مفهوم استخراج متمرکز را به حقیقت بدل کرد و نیز با استفاده از این تکنولوژی اولین ماینر USB تولید شد. FPGAها نیز با نسل جدید مدارهای ASICs که انرژی کمتری مصرف می‌کنند و سرعت پردازش بیشتری دارند به حاشیه رانده شدند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماینرهای بیت کوین می‌توانید از مطلب آموزشی «چگونه یک ماینر بیت کوین را راه‌اندازی کنیم؟» دیدن نمایید.

جمع‌بندی

با هزینه راه‌اندازی پایین، ماینرهای USB روشی آسان و جالب برای یادگیری جزئیات استخراج رمز ارزها ارائه می‌دهند. اما نگرانی‌هایی دربارهٔ سود بردن از استخراج با ماینرهای USB وجود دارد و آن اینکه ممکن است مصرف انرژی الکتریکی بالا مانع سود بردن از این فرآیند شود.

دیدگاهتان را بنویسید