قیمت هر کیلو گوساله ۲۰۰ هزار تومان شد! – ریحان نیوز

به گزارش ریحان نیوز، احمد مقدسی، رئیس انجمن صنفی گاوداران راهکار تنظیم بازار گوشت را اقتصادی کردن تولید اعلام کرد و افزود: گرچه واردات گوشت به‌طور مقطعی می‌تواند بازار را به تعادل برساند، اما راهکار اساسی نیست.

مقدسی نرخ کنونی هر کیلو گوساله را ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: براین اساس عرضه هر کیلو گوشت با نرخ بالاتر از ۴۷۰ هزار تومان اجحاف در حق مصرف‌کننده است.

رئیس انجمن صنفی گاوداران اظهار کرد: دولت با واردات بی‌رویه گوشت به جای پرداخت یارانه به تولیدکننده خارجی به تولیدکننده داخلی باید یارانه دهد که در این صورت بازار متعادل می‌شود.

مقدسی گفت: با توجه به پتانسیل تولید بالای یک میلیون تن گوشت قرمز انتظار می‌رود که حمایت از بخش تولید صورت گیرد.

آمار تولید سالانه گوشت قرمز

ارسلان قاسمی، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون گفت: بنابر اعلام مرکز آمار، سرانه مصرف گوشت قرمز به کمتر از ۶ کیلوگرم رسیده است که براین اساس کمبودی در عرضه گوشت نداریم.
به گفته او، بنا بر آمار سالانه ۸۰۰ تا ۸۵۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید می‌شود که در صورت اصلاح نظام توزیع نیازی به واردات نداریم.
قاسمی افزود: مشکلات سیستم توزیع و قاچاق دام به آن سوی مرز‌ها موجب شده تا برای تامین گوشت مورد نیاز به سمت و سوی واردات پیش رویم.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون گفت: واردات بی‌رویه گوشت قرمز در راستای تنظیم بازار، پایداری تولید را در معرض خطر قرار می‌دهد که امیدواریم مسئولان به این امر توجه کنند.
او گفت: در سنوات گذشته ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تن گوشت به منظور تامین ذخایر استراتژیک و مصارف صنعتی وارد می‌شد.
]]>منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید