صدا و سیما – حدود هفت هزار و 500 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی مهاباد

ریحان نیوز –
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز مهاباد؛ رمضانی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد در نشست ستاد تنظیم بازار این شهرستان با اشاره به تشدید نظارت برتأمین، توزیع و قیمت کالاها و خدمات در مهاباد گفت: امسال هفت هزار و496 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی این شهرستان صورت گرفته که منجر به تشکیل 555 پرونده تخلف به ارزش بالغ بر12 میلیارد و 610 میلیون و 800 هزار ریال شده است.
حسن عباسی،فرماندار ویژه شهرستان مهاباد هم در این نشست گفت: با هدف تأمین کالاهای اساسی و جلوگیری ازهرگونه کمبود، همسان سازی قیمت کالاها و خدمات با شهرهای اطراف و جلوگیری از توزیع مرغ زنده در سطح شهر باید اقدام مناسب صورت گیرد.
پیروتی، سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهاباد هم گفت: پیش از این افراد شامل طرح که اقدام به خرید 80 درصد یارانه خود در قالب طرح کالابرگ می نمودند 20 درصد شامل افزایش یارانه برای ماه بعد می شدند اما درحال حاضر یارانه بگیرانی که 50 درصد مبلغ یارانه خود را خرید کالاهای اساسی کنند 30 درصد برای ماه آینده افزایش یارانه به ازای هرنفر خواهند داشت.
صلاح الدین حقگوی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد هم با بیان اینکه تاکنون حدود 60 هزارتن گندم از کشاورزان این شهرستان خریداری و 20 میلیارد تومان از مطالبه آنان پرداخت شده است، گفت: هشت مرکز خرید در این شهرستان برای خرید گندم مازاد برنیاز کشاورزان دایر شده است.
توزیع کالاهای اساسی، اختصاص57 تن آرد ترمیمی به نانوایان ، افزایش 35 درصدی جوجه ریزی در مرغداریها و ساماندهی قیمت گوشت قرمز از دیگر موضوعهای مطرح شده در این نشست بود.
 

<div id=”video-display-embed-code_10030244″><script type=”text/JavaScript” src=”https://www.iribnews.ir/fa/news/play/embed/3950724/10030244?width=400&height=300″></script></div>

∎​

دیدگاهتان را بنویسید