شاتا شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران

ریحان نیوز –
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، «رضا جدیدی» مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و فناوری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، همزمان با دهه تولید و تجارت، ضمن بیان مطلب فوق افزود: در این طرح که برای هدفمندکردن بیشتر مزایده‌ها اجرا می‌شود، منطبق با مکان‌هایی که طرح تحول توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور اجرا شده، بسته‌های اطلاعاتی شامل زمین‌شناسی، ژئوشیمی، زمین‌شناسی اقتصادی و ژئوفیزیک هوایی به منظور تکمیل اکتشاف در اختیار مزایده‌گر قرار می‌گیرد.
وی با بیان این‌که با تکمیل اطلاعات اکتشافی حضور بخش خصوصی با ریسک کمتری مواجه خواهد شد؛ تصریح کرد: علاقه‌مندان با علم و آگاهی به سمت فعالیت‌های اکتشافی حرکت کرده و امیدواریم با پیشنهادات ارائه شده و آماده شدن طرح مزایده‌های اطلاعات محور در استان خراسان جنوبی در محدوده‌ای بالغ بر 15 هزار کیلومتر مربع اجرایی شود.
شایان ذکر است، در تقویم رسمی کشور روز یکم تیرماه به عنوان روز «اصناف» و دهم تیر «روز صنعت و معدن» نام‌گذاری شده است. لذا در بخش صنعت، معدن و تجارت کشور در این ایام، تحت عنوان «دهه تولید و تجارت» فعالیت‌های گسترده و برنامه‌های متنوعی با همکاری مجموعه وزارت صمت و تشکل‌های خصوصی به اجرا درمی‌آید.
بر همین اساس؛ با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به توجه و حمایت از تولید و تجارت، رویکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در اجرای برنامه‌های دهه تولید و تجارت (1 الی 10 تیرماه) امیدآفرینی و ارتقای انگیزه در مردم و ذینفعان این حوزه بوده که مشارکت همه نقش‌آفرینان این عرصه در برنامه‌های این دهه را می‌طلبد.
انتهای پیام/
∎​

دیدگاهتان را بنویسید