ساخت واچ لیست در کوین مارکت کپ | آموزش کامل

قبل از آنکه به آموزش ساخت واچ لیست در کوین مارکت کپ بپردازیم، لازم است که به سوال واچ لیست چیست، پاسخ دهیم. به لیستی از ارزهای دیجیتال و توکن‌هایی که معامله‌گر علاقمند به پیگیری وضعیت آن‌ها باشد، واچ لیست گفته می‌شود. به این ترتیب، معامله‌گر می‌تواند آخرین قیمت و حرکات بازار کوین‌های موجود در این لیست را با جزئیات بیش‌تری مشاهده و پیگیری کند. همچنین کاربر با اضافه کردن کوین‌ مورد نظر به واچ لیست، از طریق دریافت اعلان از تغییرات کوین باخبر می‌شود. در سایت Coinmarketcap سه نوع Watchlist ارائه شده است:

Portfolio Watchlists: این واچ لیست شامل تمام کوین‌هایی می‌شود که کاربر در سبد سرمایه‌گذاری خود دارد. از طریق این لیست معامله‌گر می‌تواند تغییرات مربوط به کوین‌هایی که در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده را پیگیری و ردیابی کند.
Market Watchlists: این نوع واچ لیست به کاربر این امکان را می‌دهد تا عملکرد تمام کوین‌های اصلی موجود در بازار را ردیابی کند. از این رو، اغلب معامله‌گران از این واچ لیست با هدف نظارت بر قیمت کوین‌های مختلف و احساسات کلی بازار استفاده می‌کنند.
Interest Watchlists: این نوع واچ لیست شامل کوین‌هایی می‌شود که کاربر به پیگیری عملکردها علاقمند است. از طریق این واچ لیست کاربر می‌تواند آخرین اخبار و تغییرات کوین‌های موردعلاقۀ خود را مشاهده کرده و زیر نظر داشته باشد.

آموزش واچ لیست در کوین مارکت کپ
استفاده از واچ لیست سایت کوین مارکت کپ یکی از راحت‌ترین و سریع‌ترین راه‌های پیگیری عملکرد انواع ارزهای دیجیتال است. به این ترتیب، شما می‌توانید با استفاده از این ویژگی، تغییرات کوین مورد نظر خود را به راحتی بررسی کنید. برای این کار ابتدا باید در سایت کوین مارکت کپ یک حساب کاربری ایجاد کرده باشید. پس از ایجاد حساب کاربری وارد پنل حساب خود شده و از طریق منوی موجود در بالای این صفحه، بر روی گزینۀ Watchlist کلیک کنید.

با انتخاب این گزینه به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت می‌شوید.
برای اضافه کردن کوین به این لیست، بر روی گزینۀ «Watch» موجود در مرکز صفحه کلیک کنید.

همچنین مانند تصویر زیر، در صفحۀ اصلی سایت و کلیک بر روی گزینۀ «…» و سپس انتخاب گزینۀ «Add to Watchlist»، ارزهای دیجیتال مورد نظر را از طریق این صفحه به واچ لیست اضافه کنید.

همچنین درصورتی‌که بخواهید کوینی را از واچ لیست حذف کنید، مانند تصویر زیر بر روی گزینۀ «…» موجود در روبه روی کوین مورد نظر کلیک کنید.
با انتخاب این گزینه، یک منوی کشویی برای شما به نمایش در می‌آید.
در این منو اولین گزینه یعنی «Remove from watchlist» را انتخاب کنید.

شخصی‌سازی واچ لیست در CoinMarketCap
در سایت کوین مارکت کپ امکانی اضافه شده تا کاربران بتوانند نحوۀ مشاهدۀ واچ لیست حساب کاربری خود را با گزینه‌های سفارشی‌سازی بتا تغییر دهند. به این ترتیب، همانطورکه در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، با استفاده از این گزینه می‌توان آیتم‌های مربوط به قیمت (Price)، تغییرات قیمت (Price change)، ارزش بازار (Market cap)، حجم (Volume)، Supply، نمودارها و…. را براساس نیاز خود تغییر داد.

به اشتراک گذاشتن واچ لیست با دیگران
در سایت کوین مارکت کپ این امکان فراهم شده تا کاربران بتوانند در مورد عمومی یا خصوصی بودن واچ لیست خود تصمیم‌گیری کنند. در واقع با ایجاد یک واچ لیست خصوصی (Private)، تنها خود کاربر قادر به مشاهدۀ این لیست و کوین‌های موجود در آن است.
اما اگر بخواهید واچ لیست خود را به‌صورت عمومی به نمایش گذاشته یا برای افراد دیگر ارسال کنید، باید در تنظیمات واچ لیست خود از گزینۀ Public استفاده کنید. برای به اشتراک‌گذاری واچ لیست با سایر کاربران می‌توانید به قسمت Share رفته و لینک واچ لیست حساب کاربری کوین مارکت کپ خود را برای افراد دیگر ارسال کنید.

دنبال کردن واچ لیست دیگران
صرف نظر از این که واچ لیست شما خصوصی یا عمومی باشد، می‌توانید به راحتی واچ لیست‌های عمومی سایر کاربران را دنبال کرده و مورد بررسی قرار دهید. جهت پیدا کردن واچ لیست‌های عمومی و محبوب موجود در سایت کوین مارکت کپ، مانند تصویر زیر از تب «Following» و «Popular» استفاده کنید.

نحوه ایجاد Price Alert در واچ لیست کوین مارکت کپ
یکی از ویژگی‌های جالب و کاربردی در واچ لیست کوین مارکت کپ گزینۀ Price Alert است. Price Alert به معنای «زنگ هشدار قیمت» بوده و به‌صورت رایگان در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. با فعال‌سازی این گزینه، زمانی‌که قیمت کوین انتخابی شما به سطح مورد نظرتان برسد، از طرف سایت کوین مارکت کپ اعلانی برای شما ارسال می‌شود تا باخبر شوید. جهت فعال‌سازی این گزینه، کافی‌ است مانند مراحل زیر عمل کنید.

برای شروع، ابتدا به صفحۀ Watchlist حساب کاربری خود رفته و کوین مورد نظر را انتخاب کنید.
با انتخاب رمز ارز به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت می‌شوید.
در این صفحه بر روی گزینۀ Alerts کلیک کنید.

پس از انتخاب این گزینه، صفحۀ‌ زیر برای شما نمایش داده می‌شود.
در این صفحه بر روی گزینۀ Add Alert کلیک کنید.

در مرحلۀ بعد، نوبت به مشخص کردن قیمت می‌رسد.
با تعیین قیمت مورد نظر، زمانی‌که کوین مورد نظر به آن قیمت برسد، اعلانی برای شما ارسال می‌شود.

پس از مشخص کردن قیمت بر روی گزینۀ «Set Price Alert» کلیک کنید.

همانطورکه در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، اگر قیمت تنظیم شده بالاتر از قیمت لحظه‌ای بازار باشد، با رنگ سبز به شما نمایش داده می‌شود.
همچنین، اگر قیمت تنظیم شده پایین‌تر از قیمت لحظه‌ای بازار باشد، با رنگ قرمز نمایش داد می‌شود.
در آخر، با خاموش کردن آیکون آبی رنگ موجود در مقابل هر کوین می‌توانید اعلان کوین را خاموش کنید.

 

به این مقاله امتیاز دهید

(۲۰۸ رای)

۴.۵

دیدگاهتان را بنویسید