روزنامه ۱۹دی – وزارت نیرو :۱۰ هزار مگاوات نیروگاه حرارتی ایجاد می شود


ریحان نیوز –

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی وزارت نیرو، “محسن بختیار” درباره موضوع اقدام‌های وزارت نیرو برای ایجاد تاسیسات تولید برق و نیروگاه درصنایع بزرگ کشور افزود: در جهت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و با توجه ‌به اعلام علاقه‌مندی سرمایه‌گذاری صنایع بزرگ جهت تأمین برق مطمئن و پایدار واحدهای تولیدی خود و درخواست همکاری و هماهنگی صنعت برق، جلسه ها و مذاکراتی جهت تحقق این مهم بین نمایندگان وزارتخانه‌های نیرو و صنعت، معدن و تجارت انجام شده است.
وی ادامه داد: تأمین برق مطمئن، مستمر و پایدار صنایع انرژی‌ بر و شهرک‌های صنعتی و افزایش بهره‌وری و کاهش شدت انرژی در بخش صنعت و معدن از مهم ترین موضوعات مورد تفاهم دو وزارتخانه است.  
بختیار خاطرنشان کرد: براساس بخشی از این توافق ۱۳ بنگاه‌ صنعتی برای احداث ۱۰ هزار و ۳۶۰ مگاوات نیروگاه حرارتی و تجدیدپذیر جدید در ۱۰ استان طی مدت ۳ سال، سرمایه‌گذاری خواهند داشت. 
وی با بیان اینکه وزارت نیرو حمایت‌های لازم در پشتیبانی برق این واحدهای تولیدی سرمایه‌گذار را در مواقع خروج اضطراری و یا تعمیرات نیروگاه‌های احداث شده به‌عمل آورده است،گفت:برق مصرفی این صنایع تا سقف تولید نیروگاه‌های خود مصرف از شمول قطع یا محدودیت برق در دوره اوج بار مستثنی خواهد بود. 
بختیار افزود: موافقت اصولی جهت احداث واحدهای نیروگاهی فوق به‌ صورت خود مصرف توسط واحدهای تولیدی سرمایه‌گذار از سوی وزارت نیرو آماده شده است.
معاون برنامه‌ ریزی و اقتصادی وزیر نیرو در پایان گفت: متن این تفاهم‌نامه با همکاری واحدهای مرتبط در دو وزارتخانه تنظیم و طی نامه‌ای از سوی وزارت نیرو برای وزارت صمت ارسال شده است.
انتظار می رود با پیگیری‌های انجام شده تا پایان هفته جاری این تفاهم نامه مبادله شده و زیر ساخت های لازم برای شروع عملیات اجرایی فراهم شود.

∎​

دیدگاهتان را بنویسید