رمز ارز دیکرد چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن

سرفصل‌های این مقاله
قیمت لحظه ای دیکرد

 
نمودار دیکرد

دیکرد یک رمز ارز است که نام آن از عبارت Decentrlized Credit به معنای “اعتبار غیرمتمرکز” ماخوذ شده است. این رمزارز فعالیت غیرمتمرکز و مقیاس‌ پذیری را در راس اهداف خود قرار داده است. رمز ارز Decred که شباهت زیادی به بیت کوین دارد، سعی در برطرف کردن نواقص موجود در شبکه‌ی بیت کوین یعنی مقیاس پذیری شبکه دارد. شبکه‌ی Decred با استفاده‌ از پروتکل‌های خود، تراکنش‌های ارسالی در شبکه را در مدت زمان کمتر و در لایه‌ای غیر از لایه‌ی اصلی شبکه انجام می‌دهد به همین دلیل تراکنش‌ها در مدت زمان کمتری انجام می‌شوند. این شبکه که در سال ۲۰۱۶ معرفی و ارائه شد، از هر دو روش اجماع اثبات کار (PoW) و اثبات سهام (PoS) به صورت ترکیبی در فرایند ایجاد بلوک استفاده می‌کند.
ما سعی می‌کنیم در این مقاله هرآنچه لازم است در رابطه با رمز ارز Decred بدانید را در اختیارتان بگذاریم، اما فراموش نکنید برای آنکه در بازار ارزهای دیجیتال موفق باشید و در تمامی برهه‌ها بتوانید سود خوبی را کسب کنید نیاز به دانش و اطلاعات کافی در زمینه‌ی ارزهای دیجیتال و انواع تحلیل دارید که می‌توانید با شرکت در یک دوره آموزش ارزهای دیجیتال به اطلاعات و دانش مورد نیاز در این زمینه دست یابید، در غیر این صورت بازارهای مالی و در راس آنها بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند به راحتی سرمایه‌ی شما را از بین ببرد. پس برای ورود و فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال حتما با دانش کافی وارد عمل شوید.
معرفی بنیان گذار رمز ارز دیکرد Decred
دیکرد یک فورک از رمز ارز بیت کوین است که آقای جیک یوکوم-پیات (Jake Yocom-piatt) تا به حال سرپرستی این پروژه را بر عهده داشته است. با به وجود آمدن این رمز ارز جدید در سال ۲۰۱۶ گروه‌های مختلف متخصصین نظرات متفاوتی را در رابطه با این رمز ارز اظهار کردند.
آشنایی یوکوم پیات با ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۱ و از طریق بیت کوین اتفاق افتاد، پس از آن یوکوم پیات ابزار Btcsuite را برای کمک به توسعه‌دهندگان بیت کوین خلق کرد. بد نیست بدانید که آقای جیک یوکوم پیات یکی از موسسان شرکت زیرو (Zero) نیز است، شرکتی که پیش از این با نام Conformal Systems شناخته می‌شد.
تاریخچه رمز ارز دیکرد

رمز ارز دیکرد در سال ۲۰۱۶ و با قیمت ۱.۲۰ دلار وارد معاملات ارزهای دیجیتال شد. پس از آن با گذشت تقریبا ۱۰ روز توانست بیش از ۱۰۰ درصد رشد کند و با قیمت ۲.۶۷ دلار در معاملات کاربران مبادله شود. اما با نوسانات قیمتی که روندی نزولی به خود گرفته بود، قیمت این رمزارز تا پایان سال ۲۰۱۶ به زیر یک دلار رسید.
دیکرد پس از آن در ابتدای سال ۲۰۱۷ توانست یک صعود خوب را تجربه کند و تا ۴۵ دلار نیز رشد قیمتی را تجربه کرد. نوسانات قیمتی این رمزارز در سال ۲۰۱۷ در همان محدوده صورت می‌گرفت، اما سال ۲۰۱۸ برای رمز ارز دیکرد باز هم با صعود دیگری همراه شد، صعودی که توانست قیمت این رمزارز را تا ۱۲۲ دلار نیز بالا ببرد. این رنگ سبز برای رمزارز دیکرد همیشگی نبود و در اواخر سال ۲۰۱۸ قیمت این رمز ارز به ۱۴ دلار رسید و تا اواخر سال ۲۰۲۰ در همان محدوده‌ی قیمتی نوساناتی را تجربه کرد تا اینکه در اواخر سال ۲۰۲۰ و با رشد کلی بازار ارزهای دیجیتال، این رمزارز نیز توانست یک صعود عالی را در سابقه‌ی خود ثبت کند و قیمت خود را تا ۲۴۹ دلار که بالاترین قیمت ثبت شده برای این رمزارز است برساند. در حال حاضر رمزارز دیکرد با قیمت تقریبی ۱۴۰ دلار در حال معامله است.
ویژگی های رمز ارز دیکرد

نماد اختصاری رمز ارز بنکور، DCR است.
این رمز ارز با بازاری با ارزش تقریبی ۸۸ میلیارد دلار رتبه‌ی ۶۴ از نظر بزرگی بازار را به خود اختصاص داده است و ۰.۰۸ درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را سهم خود کرده است.
تعداد کل واحدهای رمزارز دیکرد همانند بیت کوین، ۲۱ میلیون واحد است.
این رمزارز از هر دو روش اجماع اثبات کار (PoW) و اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند و درواقع این دو روش را باهم ترکیب می‌کند.
در شبکه بلاک چین Decred به صورت غیرمتمرکز رای‌گیری جهت انتخاب کاربرانی که امکان استخراج به روش PoS را دارند انجام می‌شود.
توسعه‌دهندگان پروژه به جای انتشار ICO خود درصدی از ارزهای استخراج شده را خریداری کردند و به این ترتیب سرمایه مورد نیاز برای توسعه پروژه را تامین کردند.
آدرس‌های کیف پول دیکرد با D شروع می‌شوند، این آدرس‌ها حاوی ۲۶ الی ۳۶ کاراکتر هستند.
انتقال دارایی دیکرد معمولا به ۵ دقیقه زمان نیاز دارد، این در حالی است که تراکنش‌های بیت کوین به زمان تقریبی ۱۰ دقیقه نیاز دارند.
رمزارز دیکرد یک فورک از شبکه بلاک چین بیت کوین است.
کاربران در شبکه‌ی دیکرد حق رای دادن به پیشنهادات مطرح شده برای آینده‌ی شبکه را دارند.
در شبکه‌ی دیکرد، امضای معاملات از اطلاعات دیگر مجزا می‌شوند.
امکان انجام مبادلات اتمی یا Atomic Swap در شبکه‌ی دیکرد وجود دارد، به این ترتیب برای تبدیل ارزهای دیجیتال نیازی به صرافی وجود نخواهد داشت، و شخص سوم از این مبادله حذف خواهد شد.
کابران در شبکه‌ی دیکرد می‌توانند زمانی را برای انقضای معامله خود انتخاب کنند و به این صورت اگر تا زمان مشخص شده معامله صورت نگرفته باشد، سفارش ثبت شده به طور کلی لغو شود.
کار مدیریت شبکه بلاک چین دیکرد بر عهده‌ی پولیتیا (Polietia) که یک مرکز غیرمتمرکز خودمختار است، سپرده شده است. این مرکز غیرمتمرکز به صورت متن‌باز است و به این ترتیب می‌تواند مورد استفاده‌ی دیگر ارزهای دیجیتال نیز قرار گیرد. رشد رمزارزی که از پولیتیا کمک می‌گیرد توسط این مرکز تضمین می‌شود.
فناوری Coinshuffle++ با هدف حفظ حریم خصوصی کاربران و همچنین یافتن کدهای مخرب و دیگر مشکلات احتمالی به جامعه‌ی دیکرد معرفی شد.

مزایا و معایب دیکرد
مزایا

توسعه‌دهندگان رمزارز Decred همه از متخصصین عرصه‌ی ارزهای دیجیتال هستند و آشنایی کافی با این حوزه را دارند، همین موضوع به تصمیمات مدیریتی درست منجر می‌شود.
بنا بر گفته‌ی توسعه‌دهندگان دیکرد، با توجه به سخت‌تر شدن استخراج بیت کوین و در نتیجه به وجود آمدن شرکت‌های بزرگ و استخرهای استخراج، عملیات استخراج بیت کوین حالت متمرکز به خود گرفته است. این در حالی است که رمزارز دیکرد این معضل را برطرف کرده است.
از طرف دیگر بهینه‌سازی های لازم که باید در شبکه بیت کوین اعمال شود مستلزم فورد سخت است، درحالی که بهینه‌سازی‌ های مورد نیاز در شبکه‌ی دیکرد بدون نیاز به هارد فورک و در درون شبکه قابل انجام هستند. این موضوع می‌تواند از چند دستگی کاربران شبکه نیز جلوگیری کند.
شبکه‌ی دیکرد از یک حکومت جمعی استفاده می‌کند که در آن همه‌ی کاربران در آینده‌ی شبکه نقش موثر دارند و می‌توانند به پیشنهادات و بهینه‌سازی های مطرح شده رای دهند.
۱۰ درصد از رمزارزهای ایجادشده‌ی جدید در شبکه به توسعه‌دهندگان شبکه می‌رسد. در برابر سیاست بیت کوین که توسعه‌دهندگان هیچ پاداشی را دریافت نمی‌کنند، این روش می‌تواند انگیزه‌ی برای توسعه‌دهندگان باشد تا به رشد هرچه بیشتر پروژه بیانجامد. جالب است بدانید که توسعه‌دهندگان دیکرد سابقه‌ی فعالیت در مجموعه‌های بیت کوین را نیز داشته‌اند.
انجام معاملات اتمی بر روی شبکه‌ی دیکرد یکی دیگر از مزایای آن به شمار می‌آید. با استفاده از معاملات اتمی کاربران می‌توانند بدون دخالت صرافی، ارزهای دیجیتال مختلف خود را باهم مبادله کنند.
امکان اعمال زمان انقضا برای تراکنش‌ها یکی از مزیت‌های شبکه دیکرد به حساب می‌آید.
استیکینک رمز ارز Decred یکی دیگر از مزایای آن به شمار می‌رود، کاربران با نگه‌داری این رمز ارز و کمک به فرایند اجماع اثبات سهام می‌توانند سود کسب کنند، این سیاست در برابر سیاست شبکه بیت کوین یک نقطه قوت است.

معایب

کیف پول مخصوص رای‌گیری کاربران باید به صورت دائمی و ۲۴ ساعته آنلاین باشد، چرا که در صورتی که کد بلیط رای‌گیری اعلام شود و کاربر آنلاین نباشد، بلیط خوانده شده به عنوان بلیط از دست رفته شناسایی شده و کاربر پاداشی دریافت نمی‌کند. (البته کاربرانی که امکان انجام چنین کاری را ندارند می‌توانند با عضویت در استخر استیکینگ، سود خود را دریافت کنند. بدیهی است که استخر استیکینگ بخشی از سود را به عنوان کارمزد از پاداش شما کسر خواهد کرد.)
ازنظر ویتالیک بوترین، توسعه‌ی پروتوکل‌های دیکرد تا زمانی که توسعه‌دهندگان آنها در قید حیات هستند و یا به طور کلی مشغول به کار هستند امکان پذیراست و این یک نقص برای این شبکه و رمز ارز آن به حساب می‌آید و البته آقای جیک یوکوم در جواب اظهارات ویتالیک بوترین گفتند که سلطه‌ی بلندمدت تنها مخصوص دیکتاتورهای خوش‌قلب است.

کاربردهای رمز ارز دیکرد
کاربران می‌توانند با خرید و قفل کردن رمزارزهای دیکرد (DCR) خود، حق رای داشته باشند. پس از انجام رای‌گیری کاربر رمزارز قفل شده را به همراه پاداش به دلیل شرکت در رای‌گیری دریافت خواهد کرد.
کاربران می‌توانند با خرید و فروش رمز ارز دیکرد (DCR) از نوسانات قیمتی این رمزارز به سود برسند. با استفاده از رمز ارز Decred کاربران می‌توانند در بخشی از استخراج رمزارز که منطبق با روش اجماع اثبات سهام (PoS) است، نقش داشته باشند.
کیف پول هایی که رمز ارز دیکرد را ساپورت می‌ کنند
 – دیکردیشن (Decredition)
کیف پول دسکتاپ Decredition برای نسخه‌های ویندوز، لینوکس و مک طراحی و ارائه شده است. با استفاده از این کیف پول می‌توانید کلید خصوصی خود را به صورت فایل در سیستم خود نگه‌داری کنید.
– اکسودوس (Exodus)
اکسودوس یک کیف پول نرم افزاری است که به دلیل رابط کاربری بسیار خوبی که دارد بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. این کیف پول نرم افزاری از رمز ارز دیکرد Decred نیز پشتیبانی می‌کند.
– کیف پول کوبو (Cobo)
کیف پول موبایلی کوبو یکی دیگر از کیف پول‌هایی است که از رمزارز دیکرد نیز پشتیبانی می‌کند و کاربران می‌توانند علاوه بر نگه‌داری دارایی‌های خود، آنها را استیک کرده و سود استیک را نیز دریافت کنند.
– کوینومی (Coinomi)
کیف پول کوینومی که در ابتدا با هدف استفاده بر روی تلفن‌های همراه طراحی شد، نسخه‌ی دسکتاپ خود را نیز ارائه داده است و کاربرانی که در ابتدای ورود به بازار ارزهای دیجیتال هستند نیز می‌توانند به دلیل سادگی کار با آن به راحتی از آن استفاده کنند. دارندگان رمز ارز Decred می‌توانند ارزهای خود را در کیف پول کوینومی نگه‌داری کنند.
– اتمیک (Atomic)
کیف پول اتمیک نیز با درهم آمیزی سادگی و کاربردی بودن، یک انتخاب خوب برای کیف پول دیجیتالی است. خوشبختانه این کیف پول پرکاربرد از رمز ارز دیکرد نیز پشتیبانی می‌کند.
– کیف پول لجر (Ledger)
علاوه بر کیف پول رسمی رمزارز دیکرد، استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری یک گزینه‌ی مطمئن به خصوص برای سرمایه‌ گذاری‌های بلندمدت است. کیف پول سخت افزاری لجر از رمز ارز Decred پشتیبانی می‌کند.
– Decred Web Wallet
کیف پول Decred Web Wallet یک کیف پول تحت وب است و توسط سایت رسمی رمزارز دیکرد معرفی شده است. استفاده از کیف پول‌های تحت وب به دلیل آنکه بیشتر مورد تهدید هکرها قرار می‌گیرند خیلی توصیه نمی‌شود، اما این کیف پول چون از طرف سایت رسمی رمز ارز دیکرد معرفی شده است می‌تواند یک گزینه‌ی مناسب برای ذخیره‌ی رمزارز دیکرد باشد. به هر حال پیش از استفاده از هر کیف پول از اعتبار آن مطمئن شوید.
خرید رمز ارز دیکرد
برای خرید رمزارز دیکرد از صرافی‌های معتبر داخلی و خارجی استفاده کنید. پس از افتتاح حساب در صرافی مورد نظر اگر صرافی شما ایرانی باشد که به راحتی و با شارژ حساب خود از طریق حساب بانکی می‌توانید اقدام به خرید رمز ارز Decred کنید.
اما اگر قصد خرید رمز ارز Decred را از یک صرافی خارجی داشته باشید باید ابتدا از یک صرافی ایرانی مقداری تتر، بیت کوین و به طور کلی یک رمز ارز خریداری کنید که صرافی خارجی آن را بپذیرد و امکان معامله با آن ارز را داشته باشید و سپس به راحتی رمزارز دیکرد را خریداری کنید.
خرید دیکرد در صرافی‌های خارجی معمولا با استفاده از تتر، بیت کوین و یا اتریوم صورت می‌گیرد، پس در صورتی که قصد خرید رمزارز دیکرد در یک صرافی خارجی را داشته باشید بهتر است ابتدا در یک صرافی ایرانی ریال خود را به تتر، بیت کوین و یا اتریوم (با توجه به صرافی خارجی) تبدیل کرده و سپس به صرافی خارجی منتقل کنید و در صرافی خارجی به راحتی رمزارز دیکرد را خریداری کنید.
ارزجو یکی از صرافی‌های ایرانی است که امکان خرید مستقیم رمزارز دیکرد را برای کاربران خود فراهم کرده است. پیش از خرید از هر صرافی از اعتبار آن مطمئن شوید.
صرافی های پشتیبانی کننده از رمز ارز دیکرد
– بایننس (Binance)
صرافی محبوب بایننس که مدتی است که سخت‌گیرتر شده و استفاده از خدمات خود را برای تعدادی از کشورها محدود کرده است، رمزارز دیکرد را لیست کرده است و کاربران می‌توانند با استفاده از رمزارزهای بیت کوین و یا تتر، رمز ارز Decred را با قیمت تقریبی ۱۴۱.۱۷ دلار خریداری کنند.
– کوکوین (Kucoin)
خوشبختانه صرافی بین‌المللی کوکوین خدمات خود را بدون محدودیت در اختیار ایرانیان قرار می‌دهد. برای خرید رمزارز دیکرد در صرافی کوکوین به ارزهای دیجیتال بیت کوین و اتریوم نیاز خواهید داشت. اگر در همین لحظه بخواهید رمزارز دیکرد را با استفاده از بیت کوین از صرافی کوکوین خریداری کنید، مبلغ هر واحد دیکرد معادل ۱۴۰.۷۸ دلار خواهد بود در حالی که در صورتی که برای خرید از اتریوم استفاده کنید قیمت هر واحد دیکرد ۱۳۹.۱۰ دلار خواهد بود.
– کوینکس (CoinEx)
صرافی کوینکس نیز با لیست کردن رمزارز دیکرد امکان خرید آن را در بازار اسپات برای کاربران خود فراهم کرده است. برای خرید دیکرد در صرافی کوینکس به یکی از ارزهای دیجیتال تتر و یا بیت کوین نیاز خواهید داشت. در صورتی که رمز ارز Decred را با استفاده از رمزارز بیت کوین بخرید، قیمت هر واحد دیکرد معادل ۱۴۱.۵۰ دلار خواهد بود، این در حالی است که برای خرید هر واحد دیکرد با استفاده از تتر مبلغ ۱۴۰.۸۲ دلار مورد نیاز خواهد بود.
– اوکی اکسچنج (OKEX)
کاربران صرافی اوکی اکسچنج می‌توانند با استفاده از ارزهای دیجیتال تتر و بیت کوین، رمزارز دیکرد (Decred) را در بازار اسپات خریداری کنند. برای خرید رمز ارز دیکرد با استفاده از بیت کوین مبلغ ۱۴۱.۱۲ دلار مورد نیاز است و اگر بخواهید این رمزارز را با استفاده از تتر در صرافی اوکی اکسچنج خریداری کنید برای هر واحد باید مبلغ ۱۴۰.۷۹ دلار را بپردازید.
– ارزینجا (Arzinja)
ارزینجا یک صرافی ایرانی است که شما می‌توانید با مراجعه به پلتفرم صرافی رمزارز دیکرد را با ریال و با کمک حساب بانکی خود خریداری کنید.
علاوه بر صرافی‌هایی که در بالا به آنها اشاره شد، شما می‌توانید از صرافی‌های دیگری همچون Huobi Global، Bittrex، Poloniex، Gate.io، Bitfinex، WazirX، XT.COM، EXMO، Bitbns، Bitvavo، BitTurk، NovaDAX، OceanEX، MEXC، BKEX، AEX، Pionex، Hoo، HitBTC، LATOKEN، Hotbit، Huobi Korea، CoinW، Mandala Exchange، Coin DCX، VALR، DragonEX، HOTBIT KOREA، ZT، YoBit، BiONE، ProBit Global و صرافی ایرانی ارزجو نیز رمز ارز Decred را در بازار اسپات خریداری کنید.
امکان باز کردن معاملات شرطی در هیچ صرافی برای رمزارز دیکرد مهیا نشده است.
پروژه های رمز ارز دیکرد
رمز ارز دیکرد را می‌توان برای هدف‌های رای‌گیری و یا استیک کردن در درون پلتفرم‌ها استفاده کرد. همچنین استفاده از آن در صرافی‌های غیرمتمرکز دیکرد یک مورد استفاده دیگر از آن در پروژه‌ها است که این پلتفرم‌ها هنوز در مسیر توسعه قرار دارند.
آینده‌ رمز ارز دیکرد
آینده‌ی یک رمز ارز معمولا برای افرادی که قصد سرمایه گذاری میان‌مدت و یا بلند مدت را بر روی رمزارزی داشته باشند حائز اهمیت خواهد بود. آینده‌ی یک رمزارز در گرو عوامل گوناگون است. پیش از هر چیز باید به این نکته توجه کرد که رمز ارز مورد نظر یعنی Decred با چه هدفی خلق شده است و آیا توانسته به اهداف خود برسد یا خیر؟ بررسی برنامه‌های تیم برای رفع نواقص احتمالی نیز می‌تواند در آینده‌ی رمز ارز موثر باشد و در نهایت اقبال عمومی از رمز ارز دیکرید و بازار ارزهای دیجیتال به طور کلی است که بر روی قیمت آن تاثیر گذاشته و قیمت آن را دستخوش تغییر قرار می‌دهد.
هدف از ایجاد رمزارز دیکرد، هدف باارزشی بوده است چراکه این رمزارز برای برطرف کردن مشکل مقیاس پذیری که در بیت کوین شاهد آن هستیم و همچنین الزام به فورک‌های متعدد در صورت لزوم، به وجود آمده است. توسعه‌دهندگان رمزارز دیکرد بر این باور هستند که این رمز ارز تغییرات و به روزرسانی های لازم را به خوبی با هم ادغام می‌کند و همین امر می‌تواند رمزارز دیکرد را به یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال آینده تبدیل کند بهینه‌سازی‌های که در درون شبکه رخ می‌دهند.
این رمزارز در رتبه‌ی ۶۴ بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است پس جز صد رمز ارز برتر بازار به حساب می‌آید، تیم پروژه‌ی دیکرد نیز یک تیم حرفه‌ای هستند. به این معنا که این تیم تخصص کافی در این زمینه را دارند و می‌دانند چه رویکرد مدیریتی را در هر زمان باید داشته باشند، از طرف دیگر جامعه‌ی کاربران که بخش مهم شبکه به حساب می‌آیند در تصمیم‌گیری های شبکه نقش دارند و به هر تصمیم یا پیشنهاد رای می‌دهند و این به آن معناست که شبکه در نظر دارد همواره تغییرات خود را همسو با نظرات کاربران خود پیش ببرد و رضایت کاربران خود را جلب کند، در نتیجه نگه‌داری بلند مدت این رمزارز موضوع عجیبی به حساب نمی‌آید.
با توجه به موارد گفته شده اگر وضعیت کلی بازار مساعد باشد و عملکرد پروژه به خوبی پیش برود می‌توان به آینده‌ی این رمز ارز امیدوار بود.
سوالات متداول
 آیا رمز ارز دیکرد Decred یک توکن است؟
خیر، از آنجایی که دیکرد شبکه‌ی خاص خود را دارد می‌توان آن را به عنوان یک کوین شناخت.
رمزارز دیکرد چه ارتباطی با بیت کوین دارد؟
رمز ارز بیت کوین پادشاه رمزارزها با مشکل مقیاس پذیری دست و پنجه نرم می‌کند، رمزارز دیکرد برای رفع مشکل مقیاس پذیری بیت کوین به وجود آمد.
چه تعداد رمز ارز دیکرد وجود دارد؟
تعداد ارزهای قابل استخراج رمزارز دیکرد همچون بیت کوین ۲۱ میلیون واحد است.
شبکه دیکرد از کدام روش اجماع استفاده می‌ کند؟
استفاده از هر دو روش اجماع اثبات کار و اثبات سهام در سیاست شبکه‌ی بلاک چین دیکرد وجود دارد.
کدام کیف پول‌ ها از رمزارز دیکرد Decred پشتیبانی می‌ کنند؟
Decredition، Exodus، کیف پول کوبو (Cobo)، کوینومی (Coinomi)، اتمیک (Atomic)، کیف پول لجر (Ledger)، Decred Web Wallet کیف پول‌هایی هستند که می‌توانید بنا بر دلخواه خود بهترین را برای نگه‌داری کوین‌های دیکرد خود انتخاب کنید.
کدام صرافی‌ ها رمز ارز Decred را ارائه می‌ دهند؟
بایننس (Binance)، کوکوین (Kucoin)، کوینکس (CoinEx)، اوکی اکسچنج (OKEX)، Huobi Global، Bittrex، Poloniex، Gate.io، Bitfinex، WazirX، XT.COM، EXMO، Bitbns، Bitvavo، BitTurk، NovaDAX، OceanEX، MEXC، BKEX، AEX، Pionex، Hoo، HitBTC، LATOKEN، Hotbit، Huobi Korea، CoinW، Mandala Exchange، Coin DCX، VALR، DragonEX، HOTBIT KOREA، ZT، YoBit، BiONE، ProBit Global
کلام آخر
رمز ارز دیکرد (Decred) با جامعه‌ی کاربران خود کامل می‌شود. به عبارت دیگر کاربران شبکه‌ی دیکرد و دارندگان این رمزارز نقش موثری در آینده‌ی آن دارند. از طرف دیگر پاداش‌های اعطایی به توسعه‌دهندگان و استیک کنندگان می‌تواند جامعه‌ی این رمز ارز را راضی نگه‌ دارد. استفاده از هر دو روش اجماع اثبات کار (PoW) و اثبات سهام (PoS) یکی دیگر از ویژگی‌های این شبکه است که کار ایجاد بلوک در شبکه را با افراد بیشتری را به اشتراک بگذارد و به طور کلی با هر نوع تمرکزگرایی مقابله کند. غیرمتمرکز بودن عمده هدف تیم دیکرد بوده است.

به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

ترتیبی که برای خواندن مقالات” انواع کوین ها “به شما پیشنهاد می‌کنیم:

دیدگاهتان را بنویسید