خبرآنلاین –  ارزان‌ترین روغن خوراکی که در سوپرمارکت‌ها فروخته می‌شوند کدام است؟


ریحان نیوز –
البته براساس همین آمارها قیمت روغن خوراکی درقیاس با فروردین پارسال یعنی قبل از آغاز دور جدید این طرح نزدیک ۲۹۵ درصد جهش داشته است که بیشتر از هر چیز دیگری در بازار خوراکی‌هاست. به‌همین خاطر ارزان‌ترین بطری روغن خوراکی را الان به‌جای ۱۷، ۱۸ هزار تومان، بین ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان می‌فروشند.گرمی روغن مایع به حدود ۵۵ هزار رسیده است
قیمت روغن کانولا غنچه که با وزن ۸۱۰ گرم فروخته می‌شود، به ۵۹ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است. عددی که در هفته‌ها و ماه‌های گذشته تغییری نداشته است، اما نسبت به فروردین پارسال که هنوز خبری از اجرای دور جدید طرح هدفمندسازی یارانه‌ها نبود، ۲۲۰ درصد بیشتر شده. چون آن موقع بطری ۸۱۰ گرمی روغن کانولا غنچه را ۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان می‌فروختند. روغن کانولا مثل روغن زیتون قابلیت استفاده برای سالاد و پخت و پز دارد و بطری ۸۱۰ گرمی آن را برند غنچه معادل بطری ۸۱۰ گرمی روغن سرخکردنی حدود ۶۰ هزار تومان می‌فروشد.

روغن زیتون کریستال طلایی با وزن ۲۵۰ گرم، یکی از ارزان‌ترین گزینه‌های موجود در بازار است. آن را الان که در نیمه‌های فروردین ۱۴۰۲ هستیم، ۷۷ هزار تومان می‌فروشند که البته اوایل پارسال می‌شد آن را حدود ۲۶ هزار تومان خرید. مثل همه روغن زیتون‌ها، از روغن زیتون کریستال طلایی که در ظرف‌های شیشه‌ای فروخته می‌شود، در سالادها و پخت غذا استفاده می‌کنند.
روغن مایع مخلوط ویسپو را باید یکی دیگر از گزینه‌های فهرست ارزان‌ترین روغن‌های خوراکی بدانیم. قیمت روغن مایع مخلوط ویسپو با وزن ۸۱۰ گرم به ۵۵ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده که اگر فروردین ۱۴۰۱ یعنی دقیقا یک سال قبل را ملاک قرار بدهیم، شاهد رشد تقریبا ۲۵۰ درصدی ارزش آن هستیم. روغن مایع مخلوط ویسپو یکجور روغن آفتابگردان است و در پختن غذا و سالادها از آن استفاده می‌کنند. از همین برند ویسپو، بین ارزانقیمت‌ترین روغن‌های سرخکردنی، می‌توانیم به بطری ۷۵۰ گرمی اشاره کنیم که آن یکی را ۴۶ هزار و ۶۰۰ تومان می‌فروشند.
خرید روغن سرخکردنی بهار حداقل ۵۶ هزار و ۸۰۰ تومان آب می‌خورد. بطری ۸۱۰ گرمی که ارزان‌ترین بطری روغن سرخکردنی برند بهار است، با این قیمت فروخته می‌شود و قیمت روغن سرخکردنی بهار در بطری ۱.۵ و سه کیلویی به‌ترتیب ۹۴ هزار و ۵۰۰ تومان و ۱۹۰ هزار و ۲۰۰ تومان است. یک سال پیش و قبل از دور دوم هدفمندسازی یارانه‌ها بطری ۸۱۰ گرمی روغن سرخکردنی بهار را حدود ۱۷ هزار تومان می‌فروختند.
روغن ویتامینه کانولا لادن ارزان‌ترین بطری در این برند به‌حساب می‌آید. آن را با وزن ۸۱۰ گرم، ۵۹ هزار و ۴۰۰ تومان یعنی معادل بطری روغن کانولا برند غنچه می‌فروشند که مورد مصرفشان، در پخت غذا و سالاد خلاصه می‌شود. در همین برند لادن، بطری ۱.۵ لیتری روغن کانولا را ۹۶ هزار و ۳۰۰ تومان می‌فروشند و خرید روغن مایع آفتابگردان لادن مثل بطری روغن کانولا ۵۹ هزار و ۴۰۰ تومان آب می‌خورد. ارزان‌ترین روغن خوراکی برند طبیعت، بطری ۸۱۰ گرمی آفتابگردان است. آن را ۵۹ هزار و ۴۰۰ تومان می‌فروشند که حدود سه هزار تومان گرانتر از بطری ۸۱۰ گرمی روغن سرخکردنی طبیعت فروخته می‌شود و درمقایسه با اوایل پارسال، شاهد رشد ۲۹۵ درصدی ارزش این بطری در بازار هستیم.

بیشتر بخوانید:

۴۶۲۲۰

∎​

دیدگاهتان را بنویسید