جهان صنعت – تخصیص سهام عدالت به ۳میلیون نفر از جاماندگان در مرحله اول


ریحان نیوز – به گزارش جهان صنعت نیوز:  حسین قربانزاده رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به بند الف تبصره 2 قانون بودجه سال 1401 گفت: مطابق این بند از بودجه سال جاری دولت موظف است تا پایان سال 1401 از محل سهام باقی‌مانده خود در شرکت‌ها نسبت به واگذاری سهام عدالت به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی و همچنین کلیه افراد واجد شرایط اقدام کند.
رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: بر اساس این بند از بودجه سال جاری می‌بایست اختصاص سهام عدالت به جاماندگان اتفاق بیفتد که در این زمینه اقدامات مفصلی انجام شده است و بر اساس منابع موجود در حال کارشناسی در خصوص جزئیاتی از جمله نوع و میزان سهام تخصیصی به افراد مشمول هستیم، ضمن اینکه باید در خصوص روش و نحوه انتقال سهام به این دسته افراد نیز تصمیمات درستی اتخاذ شود.
وی اضافه کرد: در خصوص مشمولان جدید باید این اطمینان را داشته باشیم که بر اساس مشخصات ثبت‌شده و راستی‌آزمایی‌های صورت‌گرفته در سامانه‌های کمیته امداد و بهزیستی سهام عدالت به افراد مورد نیاز تخصیص یابد.
قربانزاده همچنین با اشاره به عزم و اراده دولت نسبت به تخصیص سهام عدالت جدید به جاماندگان گفت: تلاش می‌کنیم در مرحله نخست به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی سهام عدالت اختصاص دهیم.
لازم به ذکر است در این نشست نمایندگان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) و سایر مراجع ذی‌صلاح، به ارائه نظر و آمار در خصوص میزان جاماندگان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی پرداختند که بر اساس آخرین آمار، در زمان حاضر تعداد 1337875 نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و تعداد 2025825 نفر مددجویان سازمان بهزیستی، جمعاً به‌تعداد 3363700 نفر، به‌عنوان افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مذکور فاقد سهام عدالت هستند.∎​

دیدگاهتان را بنویسید