جزئیات انفجار تروریستی در منطقه زینبیه دمشق – ریحان نیوز

به گزارش ریحان نیوز، افراد ناشناس امروز (پنجشنبه پنجم مرداد) یک خودروی بمب گذاری شده را در منطقه سیده زینب در جنوب دمشق منفجر کردند.
در همین حال، یک منبع آگاه در سوریه فاش کرد: در پی این انفچار، نیروهای امنیتی یک عامل انتحاری را در نزدیکی حرم حضرت زینب(ع) در سوریه دستگیر کردند.
این منبع افزود: وضعیت امنیتی در اطراف منطقه سیده زینب تحت کنترل است و ورودی‌ها و خروجی‌های این شهر بسته شده است.
منطقه سیده زینب این روزها شاهد حضور موکب‌های عاشورایی به مناسبت ایام محرم الحرام است. این انفجار دومین انفجار در طول 48 ساعته گذشته در این منطقه است.
در سه شنبه سوم مرداد 1402 نیز یک موتور بمب گذاری شده در نزدیک یک اتوبوس در میدان الروضه در سیده زینب منفجر شد که علاوه بر وارد آمدن خسارت مادی به این منطقه به زخمی شدن دو نفر منجر شد.
داعش پشت‌پرده انفجارهای زینبیه دمشق است
خبرگزاری یونیوز به نقل از منابع امنیتی در سوریه مدعی شد که عناصر تروریستی داعش پشت پرده انفجارهای تروریستی دیروز و امروز منطقه سیده زینب شهر دمشق هستند.
این رسانه همچنین تعداد شهدای انفجار تروریستی را پنج تن اعلام کرده که هنوز از سوی منابع رسمی تأیید نشده است.
افزایش شمار زخمی‌های انفجار دمشق
المیادین گزارش داد که در جریان انفجار تروریستی امروز منطقه سیده زینب شهر دمشق، یک نفر شهید شده و ۱۵ نفر نیز زخمی شده است که دو تن از آن‌ها جراحتشان عمیق است.
این در حالی است که منابع محلی از شهادت چهار نفر و زخمی‌شدن ۱۵ تن بر اثر انفجار در این منطقه خبر دادند.
]]>تکذیب وقوع انفجار دوم در دمشق
منابع آگاه در سوریه گزارش دادند که «امروز» تنها یک انفجار در منطقه زینب رخ داده و گزارش‌ها در مورد وقوع انفجار دوم صحت ندارد.

همچنین یک منبع امنیتی در دمشق به خبرنگار تسنیم اعلام کرد در روزهای گذشته اطلاعاتی دال بر وجود ۳ دستگاه مورتورسیکلت بمب‌گذاری شده در منطقه سیده زینب هم به دست آمده است که جستجوها برای یافتن یک مورد دیگر از موتورسیکلت‌ها توسط نهادهای امنیتی و اطلاعاتی سوریه همچنان ادامه دارد.
یکی دیگر از موتورسیکلت‌های بمب‌گذاری شده روز سه‌شنبه در عملیاتی انتحاری خود را به یک اتوبوس حامل زوار عراقی و لبنانی که به منظور زیارت به منطقه سیده زینب دمشق آمده بودند نزدیک و اقدام به عملیات تروریستی می‌کند که موجب زخمی شدن برخی از زوار حاضر در این اتوبوس شد.

دیدگاهتان را بنویسید