برترین‌ها – ورود اتوبوس برقی به خیابان‌ها تا آخر سال

ریحان نیوز –
فارس: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: یک دستگاه اتوبوس برقی در خط ۷ در حال تست است و تا پایان سال ۲۰۰ دستگاه وارد ناوگان حمل و نقل عمومی می‌شود.
 

مهدی علیزاده در یکصد و شصت و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه قول داده بودیم تا مهرماه ماه حداقل ۴۳۰ دستگاه بازسازی شده را وارد ناوگان کنیم، اظهار کرد: متأسفانه شرکت های طرف قرارداد به وعده های خود عمل نکرده بودند، لذا تعداد اتوبوس هایی که برای بازسازی قرارداد داشتند، کاهش یافت و در مجموع ۴۳۰ دستگاه در نظر گرفته شد.
وی گفت: هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان چک امضا و به تولیدکنندگان داخلی تحویل داده شده است و تا امروز ۲۸ هزار میلیارد تومان قرارداد منعقد کرده ایم و امیدواریم هزار و ۴۰۰ دستگاهی که قول دادیم وارد ناوگان شود.
علیزاده ادامه داد: یک دستگاه اتوبوس برقی در خط هفت در حال تست است و تا پایان سال ۲۰۰ دستگاه وارد خط خواهد شد همچنین در مهندسی خطوط نیز ۵۰۰ دستگاه اتوبوس خریداری کردیم و ۵۶ دستگاه اتوبوس را از خطوط خارج کرده و مینی بوس را جایگزین کردیم.
علیزاده با بیان اینکه سیاست این است که ساختار اتوبوسرانی روبه کوچک سازی می رود که گزارش عملیاتی آن ارائه خواهد شد، تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، خدمات به شهروندان ارائه خواهد شد.
 

∎​

دیدگاهتان را بنویسید