ایسنا – اتحاد چشم‌بادامی‌ها علیه چشم‌بادامی‌ها


ریحان نیوز –
به گزارش ایسنا، سامسونگ، هیوندای و ال‌جی دست به دست هم داده‌اند تا در بخش‌های آینده‌دار مانند باتری‌های هوش مصنوعی، خودروهای برقی و خودروهای آینده، با یکدیگر همکاری کنند.
طبق گزارشی نشریه کوریا تایمز، سامسونگ، هیوندای و ال‌جی گرد هم آمده‌اند تا با یکی کردن قابلیت‌های خود، رقابتی‌تر شوند. ظاهرا این شرکت‌ها به این نتیجه رسیده اند که بهتر است به جای رقابت با یکدیگر، با یکدیگر همکاری و هم‌افزایی ایجاد کنند. این شرکت‌ها همچنین دست به دست هم داده اند تا با رقابت شرکت‌های چینی در بخش خودرو، باتری، نمایشگر و نیمه رسانا، مقابله کنند.
شرکت سامسونگ اس دی آی، قراردادی با هیوندای برای تامین باتری‌های پی ۶ برای خودروهای برقی‌اش امضا کرده است. این خودروها با هر بار شارژ، مسافتی معادل ۷۰۰ کیلومتر خواهند داشت و از سال ۲۰۲۶ تا ۲۰۳۲ در اروپا به فروش خواهند رسید.
لی جائه یونگ، رئیس سامسونگ الکترونیکس و چانگ اویسون، رئیس گروه هیوندای، در رویدادی در کارخانه چئونان سامسونگ اس دی آی در ماه مه سال ۲۰۲۰، اعلام کردند که برای باتری‌های خودروی برقی همکاری خواهند کرد. پس از گذشت سه سال، این همکاری به ثمر نشسته است. این شرکت‌ها به همکاری خود از جمله توسعه باتری‌های نسل بعدی ادامه خواهند داد. شرکت سامسونگ دیسپلی، پنل‌های OLED خود را برای قطعات اطلاعات سرگرمی در خودروهای هیوندای، عرضه می‌کند.
چوی یون هو، مدیرعامل سامسونگ اس دی آی گفت: این شرکت از طریق این همکاری طولانی مدت، تمام تلاش خود را برای کمک به تقویت برتری هیوندای در بازار جهانی خودروهای برقی انجام خواهد داد. ال‌جی هم سیستم عامل webOS Auto خود را برای شاسی بلند Genesis GV۸۰ عرضه می‌کند. جنسیس یکی از برندهای خودروهای لوکس گروه هیوندای است.
بر اساس گزارش سام موبایل، شرکت ال‌جی دیسپلی هم، پنل‌های OLED WRGB را برای تلویزیون‌های ۸۳ اینچی OLED سامسونگ عرضه می‌کند.
انتهای پیام
∎​

دیدگاهتان را بنویسید