اکونیوز – تخصیص سهام ۱.۵ میلیون تومانی به متولدین تابستان ۱۴۰۱ آغاز می…

ریحان نیوز –
به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ذبیح اله سلمانی با بیان اینکه در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ برای هر متولد سال قبل، ۱.۵ میلیون تومان صندوق سرمایه‌ گذاری قابل معامله در نظر گرفته شده به ایسنا گفت: منابع مورد نیاز برای تامین این موضوع از منابع عمومی دولت تامین می‌شود.
وی افزود: از چهارم اردیبهشت تا ساعت ۱۴ روز ۲۴ اردیبهشت یعنی در یک بازه زمانی ۲۰ روزه، ۳۷۸.۶ هزار نفر نسبت به ثبت نام اقدام کردند. طبق آمار ثبت احوال، حدود ۹۸۰ هزار نفر در سال گذشته متولد شدند که طبق بررسی‌ها ۳۸۰ هزار نفر در سه ماه نخست سال بودند. بنابراین ۹۵ درصد والدین متولدین سه ماه نخست سال گذشته نسبت به ثبت نام اقدام کردند.
سلمانی ادامه داد: تاکنون فقط والدین افرادی که در سه ماه نخست سال قبل متولد شده بودند، می‌توانستند نسبت به ثبت نام اقدام کنند. با توجه به اینکه ثبت نام متولدین سه ماه نخست سال گذشته کامل شده، مرحله دوم برای متولدین سه ماه دوم سال گذشته از ابتدای خرداد آغاز خواهد شد. والدین برای ثبت نام باید به نام فرزند کد بورسی دریافت کنند که این موضوع در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند دیده شده است.
بر اساس این گزارش، والدین متولدین ۱۴۰۱ باید به سامانه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی https://my.gov.ir، بخش طرح تشویق فرزندآوری و جوانی جمعیت مراجعه کنند. پس از ورود به این قسمت و وارد کردن کدملی، مشخصات فرزند را مشاهده می‌کنند. پس از طی مراحل، پیامکی برای والدین متولدین ارسال خواهد شد که باید وارد بخش انتخاب بانک شوند و بین بانک‌های عامل ملی یا پست بانک یکی را انتخاب کنند.
سپس ۳۵ صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله به آنها نمایش داده می‌شود که باید از میان آنها حداکثر سه صندوق را انتخاب کنند. پس از این باید بصورت غیرحضوری اقدام به افتتاح حساب کنند که پس از این مرحله وزارت اقتصاد به ازای هر فرزند ۱.۵ میلیون تومان حساب‌ها را شارژ و کارگزاری بانک ملی اقدام به خرید صندوق‌های قابل می‌کند و بصورت سپرده به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی انتقال می‌دهد.
تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir
انتهای پیام
 
∎​

دیدگاهتان را بنویسید