امیرعبداللهیان در سفری یک روزه به عربستان می‌رود – ریحان نیوز

به گزارش ریحان نیوز، حسین امیرعبداللهیان ، وزیر امور خارجه تا ساعات دیگر در سفری یک روزه عازم عربستان سعودی می شود. وی در این سفر با وزیر خارجه عربستان و دیگر مقامات این کشور دیدار و گفتگو خواهد کرد. گفته می‌شود موضوعات دو جانبه و مسائل مهم منطقه‌ای و بین المللی در این سفر مورد مذاکره و گفت وگو خواهد بود.
فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان دو ماه پیش به ایران سفر کرده بود و در این سفر از وزیر خارجه کشورمان برای سفری رسمی به عربستان دعوت کرد.
شتاب‌گرفتن روابط تهران-ریاض
علیرضا عنایتی، سفیر ایران در عربستان در این ارتباط گفت: وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به دعوت آقای فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان عازم ریاض می شود.
وی با بیان این که در  کمتر از شش ماه روابط دو کشور با شتاب به پیش می رود، افزود: اکنون سفارتخانه های دو کشور بازگشایی شده و به زودی سفیران  دو کشور در تهران و ریاض مستقر می شوند.
سفیر ایران در عربستان با تاکید بر این که این سفر فرصت بسیار مناسبی است تا در ادامه گفتگوهای وزیران امور خارجه در تهران زمینه همکاری های دو و چند جانبه بحث و بررسی شود، گفت: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  در این سفر با ابلاغ سلام مقامات عالیرتبه کشورمان به مقامات عربستان سعودی بر عزم تهران بر توسعه مناسبات همه جانبه با ریاض تاکید خواهد کرد.
به گزارش ایسنا و بر اساس آنچه که منابع خبری اعلام کرده اند حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران  روز پنچ شنبه  ۲۶ مردادماه در سفری یک روزه به ریاض خواهد رفت  و در این سفر با فیصل بن فرحان، همتای سعودی خود دیدار و رایزنی می‌کند.
]]>براساس این گزارش فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان در ۲۷ خردادماه سال جاری به دعوت حسین امیر عبداللهیان برای سفری یک روزه به تهران آمد.
سفارت عربستان سعودی در جمهوری اسلامی ایران  بعد از ۸ سال از روز یکشنبه ۱۵ مرداد ماه بطور رسمی فعالیت خود در تهران را آغاز کرده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید