اعتماد آنلاین – دستبرد به حساب بانکی 120 نفر در پوشش دکه روزنامه‌فروشی


ریحان نیوز –

اعضای باند سه نفره که به وسیله دستگاه اسکیمر با شیوه فروش روزنامه در یک دکه اقدام به کپی اطلاعات کارت بانکی 120نفر از شهروندان کرده بودند،  دستگیر شدند.
به گزارش اعتماد آنلاین، در پی شکایت تعدادی از شهروندان به پلیس فتا استان البرز مبنی بر اینکه از حساب بانکی آنان مبالغی به سرقت رفته است، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت و مشخص شد برداشت از حساب مالباختگان به صورت اینترنتی نبوده و به صورت فیزیکی از طریق دستگاه پوز از کارت آنها خرید شده است. به این ترتیب شک ماموران به کپی اطلاعات کارت بانکی مالباختگان از طریق دستگاه اسکیمر به یقین تبدیل شد.
در ادامه تحقیقات مشخص شد همه مالباختگان در یک بازه زمانی مشخص از یک دکه روزنامه‌فروشی  اقدام به خرید کرده و از آن طریق کارت بانکی‌شان کپی شده است.
در ادامه ماموران با انجام تحقیقات گسترده پلیسی ابتدا هویت یکی از متهمان اصلی را که به مدت دو ماه در دکه روزنامه‌فروشی با پوشش شاگرد مشغول به کار و مسئول اصلی کپی کارت های بانکی بود شناسایی و سپس با زیر نظر قرار دادن او سایر متهمان باند اسکیمر که در نقاط جنوبی کشور مخفی شده بودند شناسایی و در دو عملیات مجزا دستگیر و با سیر مراحل قضایی روانه زندان شدند.
 

∎​

دیدگاهتان را بنویسید