احکام حادثه معدن طزره دامغان اعلام شد – ریحان نیوز

به گزارش ریحان نیوز، محمد جعفر عبدالهی در جمع خانواده جان‌باختگان حادثه معدن رزمجاه طزره دامغان اظهار کرد: دستگاه قضایی استان سمنان با حساسیت نسبت به این رویداد تلخ، تلاش کرده علاوه بر تعیین مقصران و پیگیری درخواست خانواده‌های جان‌باختگان، ابعاد این موضوع بررسی و اطلاع‌رسانی شود.
رئیس کل دادگستری استان سمنان با اشاره به ارائه گزارش اولیه کمیته حقیقت‌یاب و نظریه هیئت بازرسان حوادث کار به خانواده جان‎باختگان افزود: نشستی برای جمع‌بندی نظریه تکمیلی دو کارگروه تشکیل شده برای بررسی این حادثه برگزار می‌شود؛ چنانچه فرد یا افراد احتمالی دیگری در نظریه تکمیلی این دو کارگروه معرفی شوند، برابر با موازین قانونی با آنها برخورد قانونی می‌شود.
عبدالهی با اشاره به اتهام مقصر حادثه معدن طزره دامغان گفت: سرپرست آن معدن به اتهام ۶ فقره قتل غیرعمد ناشی از بی‌احتیاطی در حین کار به‌لحاظ عجز از تودیع تامین مناسب کیفری، بازداشت و روانه زندان شده است.
وی اظهار کرد: احکام بازنشستگی چهار نفر جان‌باخته صادر و دو نفر دیگر در حال پیگیری برای رفع موانع از سوی وزارت‌خانه مربوطه است و پیگیری قانونی دستگاه قضایی همچنان ادامه دارد.رئیس کل دادگستری استان سمنان با اشاره به مطالبه تامین ایمنی فردی و محیطی در معدن طزره دامغان گفت: دستور داده شد معاونت امور و صنایع معدنی وزارت صمت هیئتی را تعیین کرده و ظرف مهلت ۱۰ روز اظهار نظر کارشناسی را ارائه کند.
عبدالهی افزود: هفته آتی به اتفاق مدیران مربوطه در معدن طزره نشستی با کارگران برگزار می شود و ضمن شنیدن مطالبات، پیگیری افزایش ایمنی محل کار و دستمزد به‌صورت جدی بررسی می‌شود.
]]>در این نشست مدیران استانی کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، تامین اجتماعی و مدیران قضایی و اجرایی شهرستانی و مطالبه گران اجتماعی هسته معدن بسیج دانشجویی نیز حضور داشتند.
منبع: مرکز رسانه قوه قضائیه

دیدگاهتان را بنویسید