آموزش صرافی فرهاد اکسچنج پرو | راهنمای حرفه‌ای

بازار ارزهای دیجیتال بازاری جهانی است که با هدف از بین بردن مرزهای سیاسی در جهان، حداقل در زمینه اقتصاد به وجود آمده است. با وجود غیرمتمرکز بودن ارزهای دیجیتال، بیشتر صرافی‌های معتبر رمز ارز در سطح جهان متمرکز هستند و بنابراین محدودیت‌هایی با هدف کنترل و مدیریت از سوی پلتفرم بر کاربران اعمال می‌شود.
متأسفانه به‌دلیل وجود برخی مشکلات سیاسی و تحریم‌های موجود علیه کشورمان امکان فعالیت در تمام صرافی‌های خارجی برای ما وجود ندارد. در چنین شرایطی یافتن یک صرافی ایرانی معتبر می‌تواند بسیار کارگشا باشد. صرافی فرهاد اکسچنج پرو یک صرافی ایرانی است که سعی کرده است امکانات مشابه صرافی‌های خارجی از جمله فعالیت در بازار فیوچرز، استیکینگ، فعالیت در بازار NFT و… را برای کاربران خود فراهم کند.
ما در این مقاله سعی کرده‌ایم این صرافی را به‌صورت کامل به شما معرفی کنیم و نحوه ثبت ‌نام و فعالیت در آن را به زبان ساده برای شما شرح دهیم.
معرفی صرافی فرهاد اکسچنج پرو
صرافی فرهاد یک صرافی ایرانی است که در سال 1383 آغاز به کار کرد؛ البته این صرافی همیشه به این اندازه بزرگ و با امکانات نبوده، بلکه در ابتدا یک گروه در یاهو و با هدف مبادله وبمانی بوده است. این صرافی که خدمات متنوعی را به کاربران خود ارائه داده است، همواره به دنبال آن بوده که پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها را در خدمات خود وارد کند.
سال 1395 فرهاد اکسچنج به‌عنوان نماینده رسمی وبمانی در ایران معرفی شد. با وجود اینکه فرهاد اکسچنج از گذشته شروع به فعالیت کرده، تیم این صرافی همیشه در تلاش بوده و است که خدمات خود را به‌روز کند. اگر شما تحلیلگر خوبی باشید، علاوه بر انجام معاملات می‌توانید با شرکت در مسابقات «تحلیل و جایزه» قیمت ارزها را در آینده پیش‌بینی و جوایزی را دریافت کنید. امکان استیک کردن دیگر امتیازی است که صرافی برای کاربران در نظر گرفته است که از روش‌های مختلفی غیر از معاملات نیز به درآمد برسند.
سطوح کاربران در صرافی فرهاد اکسچنج پرو
کاربران این صرافی با توجه به مدت‌زمان حضور و فعالیت در صرافی و همچنین میزان فعالیتی که دارند، رتبه‌بندی می‌شوند. در ادامه می‌توانید سطوح مختلف کاربری را در این صرافی بررسی کنید و از ویژگی‌ها و امتیازات هریک آگاه باشید.

اگر شما در صرافی فرهاد ثبت ‌نام کنید به‌عنوان کاربر سطح عادی شناخته می‌شوید. دریافت پاداش ثبت ‌نام و البته محدودیت در ثبت سفارش‌های برداشت در روز جزء ویژگی‌های این سطح کاربری است.

کاربرانی که پس از ثبت ‌نام تا مرحله هشتم احراز هویت را بگذرانند به‌عنوان کاربر همراه شناخته می‌شوند.

امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال
محدودیت ثبت سفارش برداشت تا 100 عدد در یک روز
برداشت حداکثر 10 هزار دلار در طول روز

راهجوی
یک ماه پس از ثبت ‌نام در سایت صرافی، با داشتن گردش مالی روزانه 250 دلار، با داشتن دو نفر در زیرمجموعه خود، داشتن موجودی به میزان 1000 دلار در روز و سطح BL مورد نیاز شما یک کاربر سطح راهجوی خواهید بود که مزایای زیر را دارد.

افزایش مبلغ برداشت به حداکثر 15 هزار دلار
دریافت 35 درصد سود از سفارش‌های ثبت‌شده توسط افراد زیرمجموعه
ثبت حداکثر 10 سفارش برداشت در طول روز

راهپوی
سه ماه پس از ثبت ‌نام در صرافی، با داشتن گردش مالی حداقل 500 دلار در طول روز، داشتن حداقل 5 عضو زیرمجموعه، بالانس روزانه 2 هزار دلار و سطح 8 BL شما به یک کاربر راهپوی تبدیل می‌شوید. در ادامه مزایای این سطح کاربری را خواهیم آورد.

برداشت حداکثر 30 هزار دلار در طول روز
دریافت 35 درصد سود از سفارش‌های ثبت‌شده توسط افراد زیرمجموعه
ثبت حداکثر 20 سفارش برداشت در طول روز
پرداخت کارمزد کمتر به میزان 30 درصد

راهبین
کاربر سطح راهبین شخصی است که شش ماه از ثبت ‌نام وی در صرافی فرهاد اکسچنج پرو گذشته باشد، در طول روز حداقل 750 دلار گردش مالی داشته باشد، حداقل 10 فرد را به‌عنوان زیرمجموعه خود داشته باشد، بالانس حساب معاملاتی او 3000 دلار باشد، 4 امتیاز از احراز هویت را گرفته باشد و سطح 12 BL باشد. در ادامه مزایای این سطح کاربری را بیان خواهیم کرد.

برداشت حداکثر 60 هزار دلار در روز
دریافت 39 درصد از سود ثبت سفارش افراد زیرمجموعه
امکان باز کردن موقعیت‌های خرید و فروش در بازار فیوچرز با اهرم 3
تخفیف در کارمزد معاملات به میزان 40 درصد
امکان ثبت حداکثر 40 سفارش برداشت در طول روز

راهدان
اگر یک سال از ثبت نام کاربر گذشته باشد، 1000 دلار گردش مالی در طول روز داشته و حداقل 50 عضو زیرمجموعه داشته باشد، بالانس روزانه او 4 هزار دلار باشد، امتیاز 5 احراز هویت را دریافت کرده و به سطح 21 BL رسیده باشد، این کاربر در سطح راهدان قرار دارد که در ادامه مزایای این سطح کاربری را خواهیم آورد.

برداشت به میزان حداکثر 120 هزار دلار در طول روز
دریافت 41 درصد از سود ثبت سفارش افراد زیرمجموعه
امکان خرید و فروش در بازار فیوچرز با اهرم 10
تخفیف 50 درصدی در کارمزد
ثبت حداکثر 60 سفارش برداشت در طول روز

راهبان
کاربری که 36 ماه از ثبت ‌نام او در صرافی فرهاد گذشته باشد، روزانه 1500 دلار گردش مالی داشته باشد، حداقل 75 نفر زیرمجموعه وی باشند، بالانس روزانه او 5 هزار دلار و 6 امتیاز احراز هویت را دریافت کرده باشد، به سطح 51 از BL رسیده باشد یک کاربر سطح راهبان است و مزایای خاص خود را دارد که در ادامه خواهیم آورد.

برداشت به میزان 240 هزار دلار در طول روز
دریافت 43 درصد از سود ثبت سفارش افراد زیرمجموعه
معامله در بازار فیوچرز با اهرم 15
تخفیف 60 درصدی در کارمزدها
ثبت حداکثر 100 سفارش برداشت در طول روز

راهبر
کاربری که 120 ماه از ثبت ‌نام او در صرافی فرهاد اکسچنج پرو گذشته باشد، روزانه 3000 دلار گردش مالی داشته باشد، حداقل 100 نفر زیرمجموعه وی باشند، بالانس روزانه او 100 هزار دلار باشد، 7 امتیاز احراز هویت را دریافت کرده و به سطح 101 از BL رسیده باشد یک کاربر سطح راهبر است و مزایایی دارد که در ادامه خواهیم آورد.

برداشت به میزان 500 هزار دلار در طول روز
دریافت 45 درصد از سود ثبت سفارش افراد زیرمجموعه
معامله در بازار فیوچرز با اهرم 30
تخفیف 70 درصدی در کارمزدها
ثبت حداکثر 200 سفارش برداشت در طول روز

ثبت نام در صرافی فرهاد اکسچنج پرو
برای آنکه بتوانید در صرافی فرهاد اکسچنج پرو فعالیت کنید، ابتدا باید یک حساب معاملاتی در پلتفرم صرافی ایجاد کرده و سپس مراحل احراز هویت را حداقل تا مرحله هشتم پیش ببرید. درنهایت با واریز پول به حساب خود می‌توانید فعالیت خود را در این صرافی آغاز کنید.
در ابتدا وارد وب سایت صرافی به آدرس https://pro.farhad-exchange.com/fa شوید و سپس برای ثبت ‌نام روی گزینه‌ای به همین نام (ثبت نام) و برای ورود به حساب معاملاتی خود روی گزینه «ورود» کلیک کنید.

همان‌طور که در تصویر می‌بینید شما می‌توانید فرایند ثبت ‌نام خود را از طریق ایمیل یا تلفن همراه دنبال کنید. از آنجا که صرافی فرهاد اکسچنج پرو یک صرافی ایرانی است ثبت ‌نام از طریق شماره موبایل مشکلی را از لحاظ امنیتی برای شما ایجاد نمی‌کند و درصورت تمایل می‌توانید این گزینه را انتخاب کنید.
پس از انتخاب یکی از گزینه‌های ایمیل یا تلفن همراه، حالا باید اطلاعات خود را وارد کنید. اگر روش تلفن همراه را انتخاب کرده باشید باید شماره تماس خود را وارد کنید و سپس در کادر بعد یک رمز عبور انتخاب کرده و سپس در کادر آخر نیز همان رمز عبور را وارد کنید.
توجه داشته باشید رمز عبور انتخاب‌شده باید ویژگی‌هایی داشته باشد؛ از جمله اینکه تعداد کاراکترهای آن بیش از 8 و کمتر از 20 عدد باشند، حروف کوچک و بزرگ انگلیسی و عدد داشته باشد، از سیمبل‌ها در آن استفاده شود و درنهایت نیز باید همان رمز عبور در کادر دوم نیز تکرار شود.
در بخش بعد که مربوط به کد معرف (کد ریفرال) است اگر کد ریفرال دارید در این کادر قرار دهید و پس از تأیید قوانین و شرایط سایت روی گزینه «ایجاد حساب کاربری» کلیک کنید. استفاده از کد ریفرال (کد معرف) به شما این امتیاز را می‌دهد که کارمزد معاملات خود را با تخفیف پرداخت کنید؛ بنابراین اگر چنین کدی را دارید حتماً از آن استفاده کنید تا از این امتیاز بهره‌مند شوید.

در این مرحله باید قطعه پازل موجود را با استفاده از اهرم موجود در پایین پنجره در جای مناسب خود قرار دهید. درواقع این مرحله برای آن طراحی شده است که پلتفرم صرافی مطمئن شود شما انسان هستید و نه ربات. کار ثبت ‌نام تقریباً به اتمام رسیده است و در مرحله بعد باید کد تأیید ارسال‌شده را وارد کنید تا وارد سایت شوید.

در این مرحله پیام کوتاهی به شماره موبایلی که در طی فرایند ثبت ‌نام وارد کرده بودید ارسال خواهد شد که باید در این کادرها وارد کرده و سپس روی گزینه «تأیید» کلیک کنید. توجه داشته باشید کد ارسال‌شده به شماره موبایل شما تنها تا یک دقیقه پس از ارسال اعتبار دارد؛ پس کد را باید خیلی سریع وارد کنید.

ثبت ‌نام شما به همین راحتی تکمیل شد و حالا شما به‌صورت خودکار وارد حساب خود در صرافی شده‌اید. برای آنکه بتوانید در صرافی فعالیت کنید باید حداقل تا مرحله هشتم احراز هویت خود را تکمیل کرده و تأیید بگیرید. برای احراز هویت باید روی گزینه نارنجی‌رنگ در نوار بالای صفحه و در سمت چپ کلیک کنید. همچنین با کلیک روی آیکون پروفایل (به شکل آدمک) در بالا و سمت چپ تصویر نیز می‌توانید به بخش احراز هویت برسید.

در اولین مرحله باید ایمیل خود را تأیید کنید، برای این کار روی گزینه «فعال‌سازی» در بخش ایمیل کلیک کنید تا بتوانید تأییدیه را بگیرید. پس از کلیک روی این گزینه پنجره جدیدی برای شما باز می‌شود که باید فرایند تأیید ایمیل را در آنجا دنبال کنید.

در این مرحله باید آدرس ایمیل خود را در کادر اول وارد کرده و سپس روی لینک موجود در کادرهای دوم و سوم کلیک کنید. با کلیک روی لینک «برای دریافت کد اینجا کلیک کنید» یک کد تأیید به ایمیل شما ارسال می‌شود که باید آن را در کادر دوم قرار دهید.
همچنین با کلیک روی گزینه «برای دریافت کد اینجا کلیک کنید» یک کد تأیید به شماره موبایلی که ثبت کرده بودید ارسال می‌شود که باید در کادر سوم وارد کرده و درنهایت روی گزینه «تأیید» کلیک کنید.

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کرده بودیم برای آنکه بتوانید در سایت صرافی فعالیت کنید حداقل باید تا هشتمین مرحله احراز هویت را پیش بروید که ممکن است گاهی وقفه‌ای در این کار پیش آید. در چنین مواقعی باید روی آیکون پروفایل در بالا و سمت چپ تصویر کلیک کنید و از زیرمنویی که ظاهر می‌شود روی گزینه «احراز هویت» کلیک کنید تا بتوانید مراحل احراز هویت را ادامه دهید. همچنین اگر بخواهید وضعیت حساب خود را بررسی کنید می‌توانید از بخش «داشبورد» استفاده کنید.

شما می‌توانید با رفتن به بخش احراز هویت وضعیت خود را مشاهده کنید؛ برای مثال مرحله «مدرک شناسایی دوم» پس از آپلود مدرک در حال انتظار برای تأیید از سوی تیم پشتیبانی است؛ درحالی‌که سه مورد بعدی هنوز برای آپلود و به‌طورکلی انجام مراحل احراز هویت فعال نشده‌اند.

در مرحله حساب بانکی ابتدا باید روی گزینه «تأیید» در همین بخش کلیک کنید یا در صورتی که ابهامی دارید می‌توانید روی گزینه آموزش کلیک کنید تا ویدئوی آموزشی چگونگی انجام این مرحله برای شما اجرا شود. کاری که باید در این مرحله انجام دهید این است که شماره شبای 24 رقمی (بدون IR) را در کادر زیر قرار دهید و سپس روی گزینه تأیید کلیک کنید.

در اینجا باید روی گزینه «تأیید» مربوط به بخش کارت بانکی کلیک کنید و سپس در پنجره‌ای که باز می‌شود شماره کارت 16 رقمی را که متعلق به خودتان است وارد کنید و سپس روی گزینه «تأیید» در پایین پنجره کلیک کنید.

در مرحله سلفی که آخرین مرحله از مراحل ضروری برای شروع فعالیت در صرافی فرهاد اکسچنج پرو است شما باید ابتدا روی گزینه «تأیید» در همین بخش کلیک کنید و سپس یک کارت شناسایی همچون کارت ملی خود را آپلود کرده و با باز کردن گزینه مربوط به دوربین، از خود یک تصویر سلفی بگیرید.
توجه داشته باشید که از گذاشتن کلاه یا هر چیزی که احراز هویت شما را سخت می‌کند استفاده نکنید. همچنین خانم‌ها باید تصویر سلفی را با حجاب متعارف بگیرند.
در مرحله تعهدنامه که البته اختیاری است و برای داشتن اختیارات بیشتر لازم است انجام شود، کاربر باید متن موجود در تصویر زیر را روی یک برگه بنویسد یا از آن پرینت بگیرد و با در دست داشتن آن از خود یک عکس گرفته و آپلود کند. توجه داشته باشید که تاریخ تولد در این متن باید حتماً به میلادی تبدیل شود. نور و وضوح در این تصویر نیز مهم است و باید روی برگه طوری در دست کاربر قرار گرفته باشد که تاریخ، امضا و تمام اطلاعات به‌خوبی دیده شوند.

دو مرحله بعد یعنی تأیید آدرس به‌کمک قبض برق و… و همچنین مرحله توافق‌نامه نیز برای داشتن اختیارات بیشتر در سایت طراحی شده‌اند که همچون مراحل پیش به‌سادگی انجام می‌شوند.
اگر ابهامی در انجام این مراحل داشته باشید می‌توانید به‌راحتی روی گزینه آموزش در همان بخش مربوط کلیک کنید و با تماشای ویدئوی آموزشی مراحل را همان‌طور که گفته شده است تکمیل کنید. با انجام فرایند گفته‌شده احراز هویت شما تکمیل شده و از این پس می‌توانید به‌راحتی در سایت صرافی فعالیت کنید.
 
فعال‌سازی کد دوعاملی گوگل در صرافی فرهاد اکسچنج
برای انجام عملیاتی همچون برداشت از حساب که به امنیت بالایی نیاز است، فعال‌سازی این قابلیت بسیار ارزشمند است. برای فعال‌سازی گوگل اتنتیکیتور باید روی آیکون پروفایل خود در بالا و سمت چپ تصویر کلیک کنید و سپس از زیرمنویی که برای شما باز می‌شود گزینه «امنیت» را انتخاب کنید.
حالا از ستون سمت راست هم مطمئن شوید که در بخش «امنیت» هستید و سپس روی گزینه «فعال‌سازی» در بخش مربوط به «تأیید دوعاملی گوگل» کلیک کنید تا بتوانید فرایند فعال‌سازی را پیش ببرید.

در اولین مرحله از شما خواسته می‌شود اپلیکیشن برنامه را روی تلفن همراه خود نصب کنید. اگر اپلیکیشن را روی گوشی خود ندارید نسخه متناسب با گوشی موبایل خود را نصب کرده و سپس روی گزینه «Next» در پایین و سمت چپ پنجره کلیک کنید.

در این مرحله باید سریال موجود را کپی کنید و وارد برنامه گوگل اتنتیکیتور شوید و آن را ثبت کنید. البته شما می‌توانید برای راحتی کار خود اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور را در گوشی موبایلتان باز کرده و با استفاده از بارکدخوان موجود، بارکد را در این پنجره اسکن کنید. پس از انتخاب هرکدام از روش‌ها و انجام مراحل باید روی گزینه «Next» در سمت چپ تصویر کلیک کنید.

در این مرحله باید عبارتی را که متشکل از چند کاراکتر است روی کاغذ یا هر جای مطمئن دیگر ذخیره کنید تا درصورت لزوم بتوانید Google Authenticator خود را بازیابی کنید؛ چراکه در غیر این صورت اگر گوشی موبایل گم شود یا از کار بیفتد، امکان دسترسی به همین حساب برای شما فراهم نخواهد بود.

در مرحله آخر باید روی لینک «برای دریافت کد کلیک کنید» در کادر اول کلیک کنید و سپس کد تأیید را که به گوشی موبایل شما ارسال شده است در کادر اول وارد کنید. در کادر دوم نیز باید وارد اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور شوید و کد ایجادشده برای صرافی فرهاد اکسچنج پرو را وارد کرده و درنهایت روی گزینه «تأیید» کلیک کنید.

 
آموزش واریز در صرافی فرهاد اکسچنج پرو
برای آنکه بتوانید واریز دستی را انجام دهید باید امتیاز احراز هویت شما به 5 رسیده باشد. اگر شرایط انجام این نوع واریز را دارید ابتدا باید روی گزینه «کیف پول» در نوار بالای صفحه کلیک کنید و سپس از زیرمنویی که برای شما باز می‌شود بخش «فیات و اسپات» را انتخاب کنید.

پس از انتخاب بخش کیف پول فیات و اسپات با چنین صفحه‌ای مواجه خواهید شد که باید در آن گزینه «واریز» را انتخاب کنید. درحقیقت در روش واریز دستی کاربر می‌تواند بدون نیاز به درگاه بانکی که ممکن است برای عده‌ای سخت باشد، موجودی حساب خود را افزایش دهد.

در این مرحله باید واریز ریال را انتخاب کنیم. همان‌طور که در تصویر هم می‌بینید، امکان انتخاب دیگر روش‌های واریز نیز وجود دارد که شما بنا به شرایط و تمایل خود می‌توانید روش مورد نظر خود را انتخاب کنید. ما در این بخش روش واریز دستی ریال را شرح می‌دهیم؛ بنابراین روش «واریز ریال» را انتخاب می‌کنیم.

ارز ریال انتخاب‌ شده و در کادر دوم باید مبلغ را برحسب ریال وارد کنید. مبلغی که در این کادر وارد می‌کنید درواقع همان مبلغی است که به حساب معاملاتی شما در صرافی اضافه خواهد شد. شما می‌توانید واریز را به‌کمک کارت‌های عضو شبکه شتاب انجام دهید که با انتخاب این گزینه به درگاه بانکی متصل شده و سپس با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود پرداخت را انجام خواهید داد.
اگر روش واریز از طریق کارت‌های عضو شبکه شتاب را انتخاب کنید باید حداقل 1 میلیون ریال معادل 100 هزار تومان را به حساب خود واریز کنید. پس از انتخاب این روش باید کارت خود را انتخاب کنید و درنهایت روی گزینه «تأیید» کلیک کنید، اما در روش واریز دستی، باید انتقال بین‌بانکی (دستی) را که حداقل مبلغ واریزی آن 1 میلیون تومان است انتخاب کنید و سپس روی گزینه «تأیید» کلیک کنید تا به مرحله بعد هدایت شوید.

در اینجا می‌توانید اطلاعاتی مانند شماره شبای حساب صرافی را استخراج و نحوه پرداخت را مطالعه کنید. پس از پرداخت مبلغ موردنظر باید شماره تراکنش را در کادر مربوط وارد کرده و پس از فعال کردن بخش مربوط به قوانین و مقررات، روی گزینه «پرداخت کرده‌ام» کلیک کنید. همچنین باید رسید پرداخت را از ستون سمت چپ تصویر آپلود کنید.

واریز رمز ارز
اگر بخواهید واریز از طریق رمز ارز را انجام دهید باید در زمان انتخاب روش واریز بخش «واریز رمز ارز» را انتخاب کنید. با انجام این کار تنها کاری که در صرافی باقی می‌ماند این است که رمز ارز مناسب برای واریز و همچنین شبکه انتقال را انتخاب کنید. با انجام این کار صرافی آدرس کیف پول حساب شما در صرافی را نمایش می‌دهد که می‌توانید آن را کپی کنید.
پس از کپی کردن آدرس باید به کیف پول مراجعه کنید و عملیات انتقال رمز ارز با توجه به شبکه انتقال را انجام دهید؛ برای مثال اگر در صرافی رمز ارز تتر بر مبنای شبکه انتقال ترون را انتخاب کرده باشید، در کیف پول خود نیز باید به دنبال رمز ارز تتر بر مبنای شبکه انتقال ترون باشید.
برداشت صرافی فرهاد اکسچنج پرو
برداشت دارایی یکی از مهم‌ترین عملیات مالی است که کاربران پس از مدتی فعالیت در بازار حتماً به آن نیاز پیدا می‌کنند. برای برداشت سرمایه از حساب خود ابتدا باید روی تب «کیف پول» در نوار بالای صفحه کلیک کنید و سپس از زیرمنویی که برای شما باز می‌شود گزینه «فیات و اسپات» را انتخاب کنید.

در این مرحله ابتدا باید روی گزینه سبزرنگ «برداشت» کلیک کنید. با این کار پنجره کوچکی باز می‌شود که روش‌های مختلف برداشت همچون برداشت رمز ارز، برداشت ریال و برداشت ارز الکترونیک در آن وجود دارند. روش مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید تا بتوانید باقی مراحل را پیش ببرید.

در روش برداشت رمز ارز شما با چنین صفحه‌ای مواجه خواهید شد. در اینجا ابتدا باید رمز ارزی که قصد برداشت آن را دارید مشخص کنید و سپس به آدرس مقصد بپردازید. اگر برداشت به آدرس‌های جدید است باید تب «آدرس حساب جدید» را انتخاب کنید. در بخش شبکه نیز باید شبکه انتقال را وارد کنید.
توجه داشته باشید که شبکه انتقال بسیار مهم است و در انتخاب آن باید دقت شود؛ چراکه در غیر این صورت ممکن است دارایی خود را از دست بدهید یا اینکه درخواست برداشت انجام نشود. برای واریز و برداشت برخی ارزهای دیجیتال علاوه بر آدرس کیف پول به تگ یا ممو نیاز است که درصورت لزوم این داده را باید در کادر مربوط وارد کرده و درخواست برداشت را ثبت کنید.
درنهایت نیز باید مبلغ برداشت را در کادر مبلغ وارد کنید. با این کار صرافی درخواست برداشت را بررسی کرده و درصورت درست بودن اطلاعات برداشت انجام می‌شود و درواقع دارایی رمز ارز از حساب شما در صرافی فرهاد اکسچنج پرو به آدرسی که در این بخش تعیین کردید، انتقال خواهد یافت.

اگر برداشت ریالی را انتخاب کنید، می‌توانید یکی از روش‌های پرداخت را انتخاب کرده و در کادر مبلغ، میزان سرمایه‌ای که قصد برداشت آن را دارید تعیین کنید و سپس شماره حساب بانکی را که قصد دارید برداشت به آن حساب انجام شود انتخاب کنید.
با این کار اطلاعات حساب انتخاب‌شده خود را نیز مشاهده خواهید کرد. درصورت درستی همه موارد باید روی گزینه «تأیید» در پایین و سمت چپ صفحه کلیک کنید تا با این کار درخواست برداشت ریالی شما بررسی شود.

علاوه بر برداشت ریالی و رمز ارز، کاربران می‌توانند از روش برداشت الکترونیکی که مربوط به وبمانی، پرفکت مانی و… است نیز استفاده کنند. با انتخاب روش برداشت الکترونیکی پس از انتخاب ارز در کادر بالای صفحه حالا می‌توانید یکی از روش‌های موجود برای برداشت از این طریق را نیز انتخاب کنید. در بخش پایین نیز باید مبلغ برداشت و حساب موردنظر را انتخاب کرده و درنهایت روی گزینه «تأیید» کلیک کنید.

انتقال ارز در صرافی فرهاد اکسچنج پرو
شما دو نوع کیف پول «فیات و اسپات» و همچنین پایاپای (P2P) را در حساب معاملاتی خود در صرافی فرهاد اکسچنج پرو دارید که می‌توانید سرمایه‌های خود را در میان این دو حساب جابه‌جا کنید؛ برای مثال اگر قصد فعالیت در بخش P2P را داشته باشید، اما سرمایه شما در بخش فیات و اسپات باشد، باید ابتدا سرمایه خود را به بخش موردنظر انتقال دهید و سپس فعالیت مالی مانند خرید را انجام دهید.
برای این کار ابتدا باید از بخش کیف پول روی گزینه «انتقال» کلیک کنید و سپس در پنجره‌ای که برای شما باز می‌شود کیف پول مبدأ و مقصد را انتخاب کنید. کادر «از کیف پول» حساب مبدأ را تعیین می‌کند که سرمایه از آن انتقال خواهد یافت و کادر «به کیف پول» حساب مقصد را مشخص می‌کند که سرمایه به آنجا انتقال داده خواهد شد.
در کادر بعد باید ارز مورد نظر برای انتقال را تعیین کنید و در کادر مقدار نیز باید مقدار رمز ارزی را که قصد دارید میان کیف پول‌ها انتقال دهید وارد کنید. در انتها و پس از پر کردن تمام کادرها باید روی گزینه «تأیید» کلیک کنید. از آنجا که بخش انتقال به جابه‌جایی سرمایه میان بخش‌های مختلف حساب اشاره می‌کند، بدون پرداخت کارمزد انجام خواهد شد.

بخش تبدیل در صرافی فرهاد اکسچنج
در بخش تبدیل در صرافی فرهاد اکسچنج پرو شما می‌توانید بدون نیاز به انجام معاملات اضافی، دو رمز ارز را به هم تبدیل کنید. این عملیات را می‌توان همچون خرید یا فروش ارزهای دیجیتال نیز در نظر گرفت؛ برای مثال درحالی‌که شما مقداری ارز تتر داشته و قصد داشته باشید آن‌ها را به بیت کوین تبدیل کنید می‌توانید از این بخش صرافی استفاده کنید که شبیه به مبادلات جفت ارز BTC/USDT است.
برای تبدیل ارزها در صرافی فرهاد اکسچنج پرو باید ابتدا به بخش تبدیل بروید. برای رسیدن به این بخش روی بخش «بازارهای کلاسیک» در نوار بالای صفحه کلیک کنید و سپس از زیرمنویی که برای شما باز می‌شود گزینه «تبدیل سریع» را انتخاب کنید.
در قدم بعد باید ارز مبدأ (بخش «پرداخت می‌کنید») و ارز مقصد (بخش «دریافت می‌کنید») را در بالای صفحه مشخص کنید. همان‌طور که مشاهده می‌کنید محیط کاربری صرافی بسیار کاربرپسند و کار با آن بسیار ساده است؛ برای مثال در تصویر پایین در بخش «چگونه می‌خواهید پرداخت کنید؟» باید ابتدا کیف پول حساب مبدأ را مشخص کنید.
اگر قصد دارید پرداخت خود را از سرمایه‌ای که در صرافی فرهاد اکسچنج پرو دارید انجام دهید گزینه «کیف پول داخلی فرهاد اکسچنج» را انتخاب کنید و اگر سرمایه شما در کیف پول خارجی دیگری است باید گزینه «کیف پول خارجی» را انتخاب کنید. در کادر «مقدار» نیز باید حجم ارز مبدأ را وارد کنید.
در بخش «چگونه می‌خواهید دریافت کنید؟» نیز همان‌طور که از عبارت آن برداشت می‌شود باید کیف پول مقصد را که قرار است ارز مورد نظر به آن انتقال داده شود تعیین کنید. با تعیین مقدار ارز مبدأ، مقدار ارز مقصد نیز مشخص خواهد شد. در انتها و با پر کردن و انتخاب همه موارد باید روی گزینه «برای تبادل اقدام کنید» در پایین پنجره کلیک کنید.

معاملات اسپات در صرافی فرهاد اکسچنج پرو
صرافی فرهاد اکسچنج پرو امکان انجام معاملات اسپات، فیوچرز و مارجین را برای کاربران خود فراهم کرده است که ما در این بخش نحوه ثبت سفارش برای انجام معاملات اسپات را شرح خواهیم داد. در معاملات اسپات شما میزانی از سرمایه خود به شکل رمز ارز یا تومان را پرداخت کرده و در ازای آن ارز دیگری را دریافت می‌کنید.
برای انجام معاملات اسپات باید روی گزینه «بازارهای جدید» در نوار بالای صفحه کلیک کنید و سپس از زیرمنویی که برای شما باز می‌شود گزینه «بازار اسپات» را انتخاب کنید. با این کار می‌توانید لیست جفت ‌ارزهای قابل معامله در بازار اسپات صرافی فرهاد اکسچنج پرو را مشاهده کنید.
توجه کنید که امکان جست‌وجوی جفت‌ ارز معاملاتی در سمت چپ (بالای لیست ارزها) و نمایش داده‌ها براساس ریال یا تتر در سمت راست و در بالای لیست جفت ‌ارزها قرار گرفته است. پس از یافتن جفت ‌ارز مورد نظر خود باید روی گزینه «معامله» در مقابل آن کلیک کنید تا بتوانید مراحل ثبت سفارش را طی کنید. در ادامه نحوه ثبت سفارش را بیان خواهیم کرد.

ستون سمت چپ تصویر بخشی مربوط به ثبت سفارش اسپات در این صرافی است. در بخش بالایی می‌توانید نوع سفارش خود را انتخاب کنید. سفارش شما می‌تواند لیمیت، مارکت، استاپ لیمیت یا OCO باشد. همچنین اگر به اطلاعاتی در زمینه میزان کارمزد نیاز داشته باشید، می‌توانید روی لینک «مقدار کارمزد» در همین بخش کلیک کنید که کارمزدهای معاملات بر روی جفت ‌ارزهای مختلف در بازارهای متفاوت را مشاهده کنید.
در بخش بعد باید با توجه به نوع سفارش انتخابی، کادرهای موجود را پر کنید؛ برای مثال اگر شما نوع سفارش خود را از نوع مارکت انتخاب کنید تنها کافی است حجم سفارش را که همان مقدار رمز ارز برای خرید است تعیین کنید؛ درحالی‌که اگر روش ثبت سفارش لیمیت را انتخاب کنید باید علاوه بر حجم سفارش، قیمت انجام معامله را نیز تعیین کنید. در انتها و پس از پر کردن تمام کادرها باید روی گزینه سبزرنگ «خرید» در پایین بخش ثبت سفارش کلیک کنید.

با کمی اسکرول به پایین بخش ثبت سفارش می‌توانید درصورت تمایل سفارشی از نوع فروش را نیز ثبت کنید. مفاهیم و داده‌ها برای سفارش‌های فروش کاملاً شبیه سفارش‌های خرید است؛ با این تفاوت که گزینه انتهایی قرمزرنگ و برای «فروش» است. در ادامه انواع سفارش‌هایی را که می‌توانید در بازار اسپات صرافی فرهاد اکسچنج پرو ثبت کنید آورده‌ایم.
انواع سفارش اسپات در صرافی رمز ارز فرهاد اکسچنج

در روش ثبت سفارش مارکت، شما تنها حجم معامله را مشخص می‌کنید و قیمتی که قرار است معامله در آن انجام شود توسط صرافی و در بهترین قیمت لحظه‌ای انجام خواهد شد. حجم معامله باید در کادر «مقدار» وارد شود. پس از وارد کردن حجم معامله باید روی گزینه «خرید» یا «فروش» کلیک کنید.

در روش ثبت سفارش لیمیت یا محدود شما هم قیمتی که معامله در آن انجام خواهد شد و هم حجم یا همان مقدار معامله را تعیین می‌کنید. با وارد کردن این موارد مبلغ معامله و همچنین میزان کارمزد تقریبی برای شما به نمایش درمی‌آید که می‌توانید آن را مشاهده کرده و درصورت تأیید روی گزینه «خرید» کلیک کنید.

در این روش ثبت سفارش شما علاوه بر قیمت انجام معامله و حجم معامله باید مبلغی دیگر را نیز تعیین کنید. این مبلغ که شرط انجام معامله است در کادر «قیمت فعال شدن سفارش» قرار می‌گیرد. درحقیقت این مبلغ به صرافی دستور می‌دهد سفارش را تا زمان رسیدن قیمت به مبلغ تعیین‌شده در این بخش غیرفعال نگه دارد.
به محض رسیدن قیمت به مبلغ مورد نظر سفارش فعال می‌شود که در این سفارش باید به میزان حجم واردشده، مقداری رمز ارز در قیمت تعیین‌شده خریداری شود یا به فروش برسد. به زبان ساده سفارش استاپ لیمیت یک سفارش از نوع لیمیت است که با محقق شدن شرط فعال می‌شود.

روش ثبت سفارش OCO را می‌توان ترکیبی از دو روش ثبت سفارش لیمیت و استاپ-لیمیت دانست. این روش ثبت سفارش زمانی کاربردی است که احتمال افزایش یا افت قیمت وجود دارد و شما قصد دارید برای هر حالت یک سفارش را ثبت کنید.
برای مثال فرض کنید قیمت یک رمز ارز در حال حاضر 10 هزار دلار است و قیمت 12 هزار دلار یک مقاومت قوی برای این رمز ارز است که احتمال برگشت قیمت از آن ناحیه وجود دارد. برای این حالت شما می‌توانید یک سفارش از نوع لیمیت برای فروش رمز ارز در قیمت 12 هزار دلار ثبت کنید.
حالت دیگر زمانی است که قیمت افت کند. در چنین حالتی شما برای اینکه توقف ضرر خود را متوقف کنید می‌توانید سفارشی از نوع استاپ-لیمیت ثبت کنید؛ به این ترتیب که اگر قیمت رمز ارز از 10 هزار دلار به 9 هزار دلار برسد روند نزولی آن اثبات شده و سپس به صرافی فرمان می‌دهید که رمز ارز مورد نظر را در قیمت 8900 دلار به فروش برساند. این بخش از سفارش همچون سفارش استاپ لیمیت است.
معاملات مارجین در صرافی رمز ارز فرهاد اکسچنج
بخش مارجین که می‌توان آن را نوعی از معاملات اسپات نیز در نظر گرفت یکی دیگر از قابلیت‌های صرافی فرهاد اکسچنج پرو است که به‌زودی به‌صورت کامل راه‌اندازی می‌شود. در این نوع معاملات شما باید مقداری از رمز ارز مبنا را در حساب اسپات خود داشته باشید.
با داشتن مقدار کمتری از یک دارایی می‌توانید با قرض گرفتن سرمایه از صرافی، با چند برابر سرمایه خود اقدام به باز کردن معاملات خرید و فروش کنید و پس از انجام معامله پول قرض گرفته‌شده از صرافی را پس دهید.

معاملات فیوچرز در صرافی فرهاد اکسچنج پرو
با اینکه بخش فیوچرز صرافی فرهاد اکسچنج پرو هنوز به‌صورت کامل راه‌اندازی نشده است، ما قدم ابتدایی برای رسیدن به این بخش را بیان خواهیم کرد تا در آینده نزدیک و پس از راه‌اندازی کامل این بخش شما بتوانید انواع سفارش‌های خود را در بازار فیوچرز به‌راحتی ثبت کنید.
برای رسیدن به بخش فیوچرز باید ابتدا وارد حساب کاربری خود در صرافی شوید و پس از کلیک روی تب «بازارهای جدید» در نوار بالای صفحه، بخش «بازار فیوچرز» را از زیرمنوی بازشده انتخاب کنید.
با انجام آنچه گفته شد می‌توانید لیست جفت ‌ارزهای موجود برای انجام معاملات فیوچرز را مشاهده کنید. در زمان نگارش این مقاله تنها سه جفت ‌ارز BTC/USDT، ETH/USDT و DOGE/USDT در لیست قرار گرفته‌اند که بی‌شک در آینده و با راه‌اندازی کامل این بخش، تعداد جفت ‌ارزها نیز افزایش خواهد یافت. برای آنکه به بخش ثبت سفارش معاملات فیوچرز هر جفت ‌ارز منتقل شوید باید روی گزینه «معامله» در مقابل همان جفت ‌ارز کلیک کنید.

پیش از این نیز به این موضوع اشاره کردیم که بخش فیوچرز صرافی فرهاد اکسچنج پرو هنوز کامل فعال نشده است، اما همان‌طور که در تصویر می‌بینید این امکان به‌زودی برای کاربران این صرافی فعال می‌شود و آن‌ها می‌توانند به یکی از پیشرفته‌ترین امکانات که در بسیاری از صرافی‌های ایرانی وجود ندارد، دسترسی داشته باشند.

استیکینگ در صرافی فرهاد اکسچنج پرو
یکی از امکانات صرافی فرهاد اکسچنج پرو که در کمتر صرافی ایرانی دیده شده است، امکان استیک کردن است. درحقیقت با استیک کردن ارزهای دیجیتال شما می‌توانید سودهایی را در بازه‌های زمانی مختلف دریافت کنید. اگر مقداری از رمز ارز خاصی را دارید که در طرح استیکینگ صرافی فرهاد اکسچنج پرو ارائه شده است، می‌توانید با استیک کردن آن علاوه بر بالا رفتن قیمت آن، از سپرده‌گذاری یا استیکینگ آن نیز به سود برسید. در ادامه نحوه استیکینگ در این صرافی را شرح خواهیم داد.
در ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید و با کلیک روی تب «کیف پول» در نوار بالای صفحه، از زیرمنویی که ظاهر می‌شود گزینه «استیکینگ» را انتخاب کنید.

پس از آنکه مطمئن شدید در بخش «استیکینگ در فرهاد اکسچنج» هستید (سه گزینه در بالا و سمت راست تصویر)، می‌توانید طرح‌های مختلف استیک را مشاهده کنید. در زمان نگارش این مقاله تعداد طرح‌های فعال بسیار محدود بودند، اما در صورتی که در زمان فعالیت شما تعداد طرح‌های استیکینگ زیاد باشد می‌توانید از نوار جست‌وجوی موجود رمز ارز مورد نظر خود را جست‌وجو کنید.
همچنین امکان نمایش دادن تنها ارزهای دیجیتال فعال برای استیک نیز در این بخش قرار دارد که می‌توانید آن را فعال یا غیرفعال کنید. برای استیک کردن ابتدا رمز ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس طرح مدنظر برای استیک این رمز ارز را با کلیک روی کادر مقابل و انتخاب یکی از بازه‌های زمانی انتخاب کنید.
توجه داشته باشید که اگر برای مثال طرح 90 روزه را انتخاب کنید، دارایی ترون شما در این بازه زمانی قفل خواهد شد و امکان برداشت یا خرید به‌وسیله آن برای شما وجود نخواهد داشت؛ پس حتماً با بخشی از سرمایه خود که مطمئن هستید در آن بازه زمانی به آن نیاز ندارید اقدام به استیک دارایی خود کنید.
درنهایت پس از انتخاب رمز ارز و بازه زمانی برای استیک باید روی گزینه «عضویت» کلیک کنید. دو گزینه «استیکینگ‌های من» و «پاداش کسب‌شده» در بالا و سمت راست تصویر همان‌طور که از نام آن‌ها پیداست به‌ترتیب طرح‌های استیک که در آن‌ها عضو شده‌اید و سودهایی را که از استیک به دست آورده‌اید نشان می‌دهند.

با کلیک روی عضویت در مرحله پیش پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که باید در کادر اول آن مقدار رمز ارز را که قصد استیک آن را دارید مشخص کنید و پس از مطالعه جزئیات استیک، قوانین و شرایط استیک در صرافی فرهاد اکسچنج پرو را پذیرفته و درنهایت روی گزینه «تأیید» کلیک کنید.

ارتباط با پشتیبانی در صرافی رمز ارز فرهاد اکسچنج
یکی از راه‌های ارتباط با تیم پشتیبانی ارسال تیکت و طرح مسئله پیش‌آمده است. برای این کار به پایین صفحه اصلی سایت صرافی اسکرول کرده و از ستون پشتیبانی «ثبت تیکت» را انتخاب کنید. علاوه بر ثبت تیکت شما می‌توانید از طریق لینک «تماس با ما» راه‌های ارتباطی بیشتر با تیم پشتیبانی همچون شماره تماس و… را مشاهده کنید.
همچنین در بخش «واحد پشتیبانی» سؤالات متداولی که پیش از این برای کاربران دیگر نیز مطرح شده است و همراه با جواب هستند وجود دارند که می‌توانید از راهنمایی‌های آن نیز استفاده کنید. همچنین می‌توانید از بخش چت آنلاین که در گوشه پایین و سمت راست صفحه نمایش در بخش‌های مختلف صرافی وجود دارد استفاده کنید و با واحد پشتیبانی گفت‌وگویی داشته باشید.

سطوح کاربری در صرافی فرهاد اکسچنج پرو کدام هستند؟

عادی، همراه، راهجوی، راهپوی، راهبین، راهدان، راهبان و راهبر سطوح کاربری در صرافی فرهاد هستند که هرکدام ویژگی و مزایایی دارند که طی مقاله به آن‌ها پرداختیم.

میزان کارمزد معاملات صرافی فرهاد اکسچنج پرو به چه صورت است؟

میزان کارمزد براساس تومان 0.1 درصد و بر مبنای تتر 0.04 تا 0.15 درصد متغیر است. البته عواملی همچون استفاده از کد معرف در زمان ثبت ‌نام، سطح کاربری و تعداد افراد زیرمجموعه همه روی میزان کارمزدها در صرافی مؤثر هستند.

آیا امکان استیکینگ برای کاربران صرافی فرهاد اکسچنج پرو فراهم شده است؟

بله خوشبختانه کاربران این صرافی می‌توانند درصورت تصمیم به نگه‌داری یک رمز ارز، با استیک کردن آن نیز به سود برسند. نحوه استیکینگ در صرافی را در مقاله شرح داده‌ایم.

مزایای صرافی فرهاد اکسچنج پرو کدام هستند؟

کیف پول مخصوص، امکان استیکینگ، فعال کردن ورود دومرحله‌ای برای بالا بردن امنیت حساب، اپلیکیشن در نسخه‌های اندروید و IOS، پشتیبانی 24 ساعته.

راه‌های ارتباطی با صرافی فرهاد کدام هستند؟

ارسال تیکت، امکان چت آنلاین، تلفن و تلگرام.

به این مقاله امتیاز دهید

(۱۵۲ رای)

۴.۴

دیدگاهتان را بنویسید